Як повідомляє видання Spiegel Online, політик помер у віці 89 років після тривалої тяжкої хвороби. Смерть настала в ніч на п’ятницю, першого квітня. Останні свої години він провів у своєму будинку у Вахтберґ-Пеху, що поблизу Бонна в тісному родинному колі.
Ганс-Дітрих Ґеншер обіймав посаду глави німецького зовнішньополітичного відомства з 1974 до 1992 року. Він вважається одним з найвідоміших міністрів закордонних справ Німеччини. Він зіграв важливу роль в об'єднанні країни 1990 року.
Ганс-Дітрих Ґеншер був членом ліберальної Вільної демократичної партії. Він очолював її у 1974-1985 роках.
Народився Ґеншер 21 березня 1927 року в місті Галле, що в Саксонії-Ангальт. Місто після Другої світової війни опинилося в радянській зоні окупації, а потім стало частиною НДР.
До Західної Німеччини він перебрався 1952 року, здобув там юридичну освіту і зайнявся політикою.
Як міністр закордонних справ Ґеншер виступав за політику компромісів між Сходом і Заходом. Він розробляв методику активної політики розрядки напруженості і ведення діалогу між країнами Заходу і СРСР, а також за утворення Європейського співтовариства.
У грудні 1976 року Генеральна Асамблея ООН в Нью-Йорку ухвалила пропозицію Ґеншера про антитерористичну конвенції, в якій зазначалося, що виконувати вимоги терористів, котрі захопили заручників, не можна за жодних обставин.
Щоправда у часи українсько-російського протистояння на Донбасі й у Криму Ганс-Дітрих Ґеншер вже як шанований пенсіонер пропагував доволі неконструктивну політику. У серпні 2015 року він знову закликав Захід до перезавантаження відносин з Росією, не усвідомлюючи до кінця цілей і методів чинного кремлівського керівництва.
Ґеншер також сприяв звільненню з ув'язнення колишнього керівника ЮКОСа, багаторічного в’язня Михайла Ходорковського і зустрічав його після прибуття до Берліна.
01.04.2016