Створює монстрів та проблеми

Москва та Пекін створили невеличкого північнокорейського монстра. Їхнім завданням є завадити тому, аби він не породив велику трагедію

 

 

Скільки би протрималася Північна Корея супроти Сполучених Штатів? Я не є експертом з воєнних питань, та гадаю, що не помилюся, коли скажу, що йшлося би радше про години, аніж про дні. Одні лише американські авіаносці, які патрулюють Китайське море, володіють більшою руйнівною здатністю, аніж усе північнокорейське військо. І це не вдаючись до атомної зброї. Тоді для чого – задастеся ви, як і всі, питанням – цей «стан війни», що його оголосив Кім Чен Ин проти Сполучених Штатів та Південної Кореї? Він збожеволів, прикидається чи справді вірить в те, що каже? Оскільки ми маємо справу з диктатором, в якого це закладено в генах, будь-яке з цих припущень може бути реальним, хоча найімовірніше, реальними є вони всі водночас. А тому хто вірить, що Обама є «м’якотілим», як говорять декотрі з його домашніх критиків, ватро лише згадати про те, що сталося з Бен Ладеном.

 

Насправді якщо Південна Корея нині є економічною, торгівельною та промисловою потугою, то Північна Корея є лише ядерною потугою, мільйони підданих якої голодують. Це наділяє її здатністю завдати великих збитків тим, хто знаходиться поблизу неї, та особливо – дає їй можливість знищити саму себе, оскільки, як вже було сказано, США спроможні не лише розмазати тамтешню олігархію, але й цілу країну. Це при тому, що американські протиракетні установки, попереджені супутниками, які пильнують кожний порух на тих батареях, не зіб’ють щойно запущені північнокорейські ракети.

 

І тут ми повертаємося до початкового питання: чому він це робить? На це можна відповісти іншим питанням: чому Гітлер, перебуваючи в своєму бункері в оточенні російських військ, уявляв неіснуючі дивізії СС, які прийдуть їх визволити, та смертельну зброю, яка зупинить наступ союзників із Заходу? Тому що диктатори цього типу такими є: вони схильні вірити власним брехням, аж до втрати відчуття реальності, і вважають себе не лише представниками, а втіленням свого народу, переплівши з ним свою долю так, що коли згине один, то згине й інший; тож опинившись у безвиході, вони воліють апокаліпсис, аніж будь-який інший вихід. Згадайте, як Фідель Кастро розсердився на росіян, коли ті цофнулися назад під час Карибської кризи, яка могла стати початком Третьої світової війни. Кім Чен Ин, який є не менш колоритним диктатором, схоже, має такі самі схильності.

 

Москва та Пекін створили невеличкого північнокорейського монстра. Їхнім завданням є завадити тому, аби він не породив велику трагедію, в якій саме вони, намагаючись нині нормалізувати ти поліпшити життя своїх народів, стануть основними потерпілими.


José María Carrascal
Crea monstruos y problemas
АВС, 31.03.2013 

Зреферувала Галина Грабовська
 

01.04.2013