Скелі Довбуша частково обвалились.

В Івано-Франківській області, на території пам’ятки природи «Скелі Довбуша», що в урочищі Бубнище, стався обвал каменя, розповіла головний лісничий Болехівського лісгоспу Ганна Пецихович, передає Укрінформ.

 

 

«На Скелях Довбуша з висоти близько 20-30 м відколовся і упав камінь. Загрози повного обвалу немає. Ми виставили попереджувальні знаки для туристів», - зазначила лісничий.

 

За словами Ганни Пецихович, обвал на «Скелях Довбуша»  стався в неділю. Лісівники серед його ймовірних причин називають підземний поштовх або зсув ґрунту.

 

Натомість директор лісгоспу Михайло Яремко, який побував на місці обвалу каже, що жодних досліджень причин зсуву у лісництві не заплановано і навіть не впевнений, що є необхідність встановлювати табличку «Обережно», адже "люди там практично не ходять".

 

«Я сам бачив той обвал. Злетів камінь висотою метрів 20. Камінь давно вже був нахилений. На вигляд сказати, що саме сталося, я не можу. Можливо, його підмило дощами, що пройшли, а, можливо, впав через зсув землі», – говорить Михайло Яремко.

 

«Скелі Довбуша» - унікальна пам’ятка природи та історії. Печерний комплекс - це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому. Кам'яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу майже на 1 км. У X–XII ст. н. е. тут було язичницьке святилище. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

 

15.03.2016