Міністерство культури України надало дозвіл Українській Православній Церкві Київського патріархату на проведення богослужінь у Трапезній церкві національного заповідника "Софія Київська".
Про це повідомив віце-прем'єр-міністр і міністр культури В'ячеслав Кириленко під час виступу у Верховній Раді.
"Дійсно, до Міністерства культури звернулась УПЦ Київського патріархату з тим, аби надати їм можливість провадити богослужіння на території Національного заповідника "Софія Київська", на території храму "Тепла Софія". Ми розглянули це звернення – і не знайшли підстав для того, аби його не задовольнити", – заявив Кириленко.
Урядовець запевнив, що проведення богослужінь не завдасть шкодити музеєві. "Ці богослужіння будуть відбуватися у повній відповідності із пам'ятко-охоронним законодавством. Всі вимоги пам'ятко-охоронного законодавства дотримано. Понад те, "Софія" – це живий заповідник, там відбуваються художні виставки, мистецькі події, його відвідують люди. І від того, що там буде проводити, і в певні дні, і свята богослужіння УПЦ Київського патріархату, гірше "Софії" не буде", – запевнив міністр.
Кириленко вважає, що такий крок "має надзвичайно велику вагу для української держави взагалі", бо "вперше за останні 330 років українська церква повертається до Софії Київської".
"Українофоби всіх мастей, які зараз піднімуть крик навколо цього питання, нехай заспокояться", – наголосив Кириленко.
Натомість УПЦ Московського патріархату назвала такий крок міністерства свідченням утисків проти УПЦ МП. Повідомлення на офіційній інтернет-сторінці має заголовок, що храм "віддали розкольникам".
УПЦ МП нагадує, що колишній предстоятель церкви Володимир неодноразово звертався до влади з проханнями надати дозвіл на богослужіння на території заповідника "Софія Київська", зокрема у "Малій (Теплій) Софії". "Стає зрозуміло, що Кабмін вже неприховано вдається до протегування інтересів так званого Київського патріархату. Таке упереджене ставлення є виявом зневаги державних чиновників до Конституції України, яка визначає рівність всіх громадян перед законом. Відмова у зверненні УПЦ і задоволення аналогічної пропозиції від «УПЦ КП» є публічним проявом зневаги з боку чиновників до багатомільйонної пастви Української Православної Церкви", – ідеться у повідомленні.
19.02.2016