США планують скерувати 2017 року $3,4 млрд на посилення свого контингенту в Європі.

Про це повідомляє видання The New York Times з покликом на джерела в адміністрації президента Сполучених Штатів.

 

 

«Це довгострокова реакція на зміни в царині безпеки в Європі. Вона відображає нову ситуацію, в якій Росія грає більш складну роль », - повідомив співрозмовник газети, котрий є високопоставленим чиновником Білого дому. За його словами, планується розгорнути додаткові сили та обладнання в Угорщині, Румунії та країнах Балтії.

 

Зазначена сума більш, ніж учетверо, перевищує поточний бюджет європейського контингенту американських збройних сил, який становить 789 мільйонів доларів. Зброя і обладнання використовуватимуться силами США і країн-членів НАТО, гарантуючи, що Альянс може підтримувати цілковито забезпечену бойову бригаду в регіоні в будь-який час.

 

За словами представників адміністрації президента США Барака Обами, додаткові сили НАТО мають подати сигнал президенту РФ Володимиру Путіну, що Захід, як і раніше, занепокоєний його діями в регіоні.

 

Окрім цього, як очікується, посилений контингент зможе допомогти в боротьбі проти «Ісламської держави». Видання повідомляє, що Обама також проситиме Конгрес збільшити витрати на 35% – до $7 млрд для боротьби з бойовиками ІДІЛ.

 

Однак експерти у коментарях для The New York Times запевняють: немає жодних сумнівів, що головною метою фінансування є стримування Росії.

 

Нагадаємо, 30 січня стало відомо, що НАТО збільшить кількість штабів у Східній Європі.

02.02.2016