Україна допоможе Молдові у блокаді Придністров'я.

Минулого четверга Молдова припинила допуск на контрольовану державою територію автомобілів із реєстраційними номерами невизнаної "ПМР". Кишинів посилює блокаду Придністров'я, заручившись також підтримкою України. "Київ протягом багатьох років дивився на цю сепаратистську самопроголошену республіку крізь пальці, потураючи побажанням Росії, – пише у номері за 1 вересня Gazeta Wyborcza. – Нині однак ситуація радикально змінилася. Україна оголосила про намір побудувати мур на кордоні із Придністров'ям, аби обмежити контрабанду, котра віддавна є головним джерелом доходів придністровських еліт".

 

Придністровський журналіст Сергій Ільченко розповів "Виборчій", що Тирасполю нічим відповісти на кроки Кишинева та Києва. "Може лише апелювати до Росії про допомогу. В республіці знову розпочали збирати підписи мешканців з апеляцією про приєднання Придністров'я до Росії. Однак сумніваюся, що Москва була би на це готова", – зазначив журналіст.

 

Нагадаємо, за рішенням Кабінету міністрів із 18 травня через територію України заборонено переміщення підакцизних товарів через кордон з невизнаною республікою.

 

У червні новопризначений голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі анонсував посилення контролю за ділянкою кордону із Придністров'ям. "Думаю, найближчим часом Україна встановлюватиме законні правила на всій цій лінії зіткнення. Це дуже важливо. Це свавілля повинно закінчитися. З цієї території йде контрабанда, йдуть наркотики, йде зброя, йде дестабілізація і нічого хорошого. Тому це просто питання внутрішньої безпеки і наших економічних інтересів", – заявив Саакашвілі.

 

Напочатку літа президент України підписав укази про денонсацію низки військових угод із Росією. Відтак Москва втратила право на перевезення до Придністров'я російських військовиків і озброєнь залізничним, автомобільним та повітряним транспортом територією України.

 

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз закликала невизнану республіку якомога швидше піти на переговори із Кишиневом, інакше з наступного року "ПМР" чекатиме посилення санкцій. "Київ продовжує чекати на рішення Тирасполя щодо відмови від перебування на його території російського контингенту та заміни його на місію ООН або ЄС. У випадку відмови, не виключено, що починаючи з 1 січня наступного року може бути ініційована повна блокада ПМР для стимулювання прогресу в її переговорах з Кишиневом щодо реінтеграції. ПМР може уникнути соціальної катастрофи у випадку зміни своєї позиції, пришвидшення переговорного процесу з Молдовою", – написала Фріз на своїй сторінці у Facebook 28 серпня.

 

01.09.2015