Глава УГКЦ нагадав священикам про заборону політичної агітації.

Блаженніший Святослав закликав священиків суворо дотримуватися виданої інструкції, яка, зокрема, забороняє приймати від кандидатів чи партій пожертви, за які треба привселюдно дякувати.

 

Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, під час VI сесії Патріаршого Собору в Івано-Франківську Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, нагадав усім священикам, що перед виборами вони повинні користуватися Інструкцією про поведінку священиків УГКЦ під час політичних виборчих кампаній, яку видав Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 4 квітня 2014 року.

 

Цей документ містить конкретні вказівки щодо поведінки священиків під час виборчих кампаній різного рівня.

 

"Як відомо, спеціальна комісія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства вивчала випадки зловживання духовенства у виборчій парламентській кампанії 2012 року. Це спонукало владик видати окремий документ, щоб впорядкувати питання стосунку священнослужителів до суспільно-політичних процесів, зокрема в контексті виборчих перегонів. Це зроблено для того, щоб дати священнослужителям роз’яснення про місце і роль Церкви та її служителів у політичних і суспільних процесах у світлі соціальної доктрини Католицької Церкви", - йдеться у повідомленні департаменту інформації УГКЦ.

 

За Інструкцією, священикам заборонено здійснювати пряму агітацію за кандидата, партію чи політичний блок, а також згадувати ім’я особи чи назви політичної сили в такому контексті, що це може схилити до вибору цієї особи чи партії під час виборів. Священики також не можуть розповсюджувати в храмі чи на церковному подвір’ї агітаційних матеріалів та брати участь у передвиборчих заходах.

 

Церковні богослужіння та молитви за справедливі вибори священик може проводити за безпосереднім розпорядженням з боку церковної влади (Глави Церкви, єпархіального єпископа). Крім того, священик може заохочувати людей, щоб вони виконали свій громадянський обов’язок згідно з власним сумлінням. Проте він не повинен приймати пожертви на храм, чи на якісь інші церковні цілі, чи на особисті потреби від кандидатів або політичних сил, за які треба привселюдно дякувати.

 

Нагадаємо, як повідомляв "Z", в Івано-Франківську зараз триває VI сесія Патріаршого Собору УГКЦ на тему: "Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом". У роботі Собору беруть участь делеґати з 57 країн світу. Нині, в останній день Собору відбудеться урочисте освячення п'амятника Андрею Шептицькому в Івано-Франківську.

 

27.08.2015