Федеральна комісія у справах дострокових звільнень затвердила звільнення відомого котраверсійного шпигуна - точно 30 років після арешту в день 22 листопада 1985 року. В 1987 його було засуджено на довічне ув'язення за шпигунство на користь Ізраїля, після цього його звільнення багато років марно домагалися ізраїльські політики — від прем'єрів до звиклих депутатів.
Можна сказати, що нічого вони не добилися — Поллард виходить за планом: вирок довічного ув'язнення з 1987 року передбачав можливість дострокового (тобто ще за життя) звільнення за після 30 років при добрій поведінці в тюрмі і за умови, що не буде небезпеки, що засуджений знов почне шпигувати.
Під час процесу Поллард, тоді офіцер інтерв'ю військово-морського флоту США, зізнався в шпіонажі на користь Ізраїлю і передав йому тисячі таємних документів. Не був завербований, сам викликався, як твердив — з чисто ідеалістичних інтенцій. Походив з сім'ї американських євреїв і хотів допомогти країні предків.
Проблема однак в тому, що ідеалізм цей дещо сумнівний - Поллард одержував від ізраїльтян гроші і подарунки на десятки тисяч доларів. Поллард визнав, що брав гроші, але "трактував їх як пітверджування, що робить добру роботу".
З травня 1984 по листопад 1985 Поллард передав ізраїльтянам копії близько 1800 секретних документів з вкрадених понад мільйон. І їх числі були: спеціальний технічний звіт про радянську ракетну систему «Стріла-10» (SA-13); аналіз тенденцій розвитку зенітно-ракетних систем військово-морських сил СРСР; відомості про рівень шумів, що видаються кораблями і підводними човнами; дослідження роботи розвідки військово-морських сил Ізраїлю; дослідження портових споруд в Лівії; відомості про можливості електронної війни між Іраном та Іраком; документи про військове значення розширення технічної інфраструктури в Південному Ємені; дані про нетрадиційні методи ведення війни у військово-морських силах Лівії; інформація про будівництво в Сирії заводу з виробництва нервово-паралітичного газу; дані про комплекс будівель ООП в Тунісі. У жовтні 1985 завдяки відомостями, отриманими від ізраїльські військово-повітряні сили завдали серйозного удару по базах і штаб-квартирі ООП в Тунісі.
У листопаді 1985 Поллард відчув небезпеку викриття і попросив захисту в ізраїльському посольстві у Вашингтоні. Проте співробітники дипломатичної місії дозволили американським спецслужбам заарештувати його біля воріт посольства.
На суді Джонатан Поллард був звинувачений і визнав себе винним у тому, що передав Ізраїлю секретні матеріали про військові об'єкти в арабських країнах. Захисники Полларда відзначали, що він не завдав шкоди обороноздатності США, оскільки всі документи, передані їм Ізраїлю, стосувалися третіх країн. За іншими даними завдані ним збитки були надто великими і не обмежувались тільки Близьким Сходом.
Поллард на відсидів у в'язниці більше, ніж будь-який інший шпигун, засуджений за передачу інформації за всю історію США.
Разом з Поллард за незаконне зберігання секретних документів була засуджена і його дружина А. Гендерсон. Після відбуття п'ятирічного терміну ув'язнення вона вийшла на свободу і розлучилася з Поллардом.
30.07.2015