Президент України Петро Порошенко під час переговорів у "нормандському форматі" з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом Росії Володимиром Путіном констатував погіршення безпекової ситуації на Донбасі, зокрема збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків.
Співрозмовники обговорили результати останнього засідання тристоронньої контактної групи та її чотирьох підгруп, яке відбулося 21 липня у Мінську, інформує прес-служба глави держави.
Сторони наголосили на необхідності забезпечення належного моніторингу і верифікації режиму припинення вогню з боку ОБСЄ і підтримали ідею невідкладного підписання в рамках тристоронньої групи домовленості щодо відведення танків, гармат калібром до 100 міліметрів і мінометів.
Прес-служба канцлера Німеччини зазначає, що йшлося також про Широкине. Учасники розмови задекларували, що до 3 серпня всі сторони за участю ОБСЄ мають знайти спосіб виведення військ та озброєнь з міста та його околиць. Водночас, Кремль дає цьому процесові різкішу оцінку: Володимир Путін нібито закликав вивести українські підрозділи з населеного пункту, "як це раніше зробили ополченці в якості жесту доброї волі".
Під час розмови ішлося також про майбутні вибори у деяких районах Донецької та Луганської областей. Петро Порошенко вважає неприпустимими псевдобвибори, заплановані сепаратистами на 18 жовтня і 1 листопада. Вони, наголосив глава держави, не матимуть юридичних наслідків. Водночас у офісі Ангели Меркель зазначають, що вибори мають відбутися восени, за стандартами ОБСЄ та українським законодавством, з урахуванням "особливого статусу" територій.
За повідомленням прес-служби Кремля, Путін закликав Порошенка до "прямого діалогу з представниками Донбасу". "Зокрема, узгодити із "ДНР" та "ЛНР" і ввести в дію на постійній основі законодавче оформлення особливого статусу відповідних регіонів і закон про амністію, а також визначити модельності і порядок проведення місцевих виборів", – ідеться у повідомленні kremlin.ru.
Петро Порошенко окремо наголосив на необхідності звільнення усіх заручників, в тому числі Надії Савченко.
Сторони також обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі. Закріплено домовленість про відновлення зруйнованих об’єктів водної інфраструктури та залізничних шляхів. На лінії розмежування створять гуманітарно-логістичні центри, де українці з окупованих територій зможуть придбати продукти та ліки за прийнятними цінами.
Відразу по завершенні "нормандських переговорів" Путін скликав радбез, на якому йшлося про підсумки розмови та "мінський процес".
24.07.2015