Потаємна пристрасть... акварель

 

 

«Трансформації та реальність» – таку назву має персональна виставка Богдана Губаля, яка відкрилася в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

Богдан Губаль найбільш відомий своїми гобеленами. Художній текстиль став його покликанням, бо колись неймовірно вразила митця своїми фактурними можливостями натуральна вовняна пряжа, яку він сам, до речі, й фарбує спеціальними англійськими фарбами зі старих запасів збанкрутілої трикотажної фабрики. Має митець і особливий універсальний станок, зроблений за власним кресленням в Казані на авіаційному заводі… Маючи понад двадцять персональних текстильних виставок, Богдан Губаль інколи виставляв на суд широкого загалу й окремі акварельні роботи.

І от нарешті маємо велику експозицію акварелей і пастелей, яку художник в такому об’ємі виставляє уперше. Це результат творчих пошуків останніх десяти років, чи, як уточнює сам автор, творчих втеч у гармонійний світ природи та краси, його потаємна багаторічна пристрасть, яка вибухнула тепер в експозиції. Ці трави, дерева, будинки, води та човни – реальні та буденні, як може бути реальне все живе та справжнє, але призма мистецького бачення зробила їх маленькими шедеврами, зафіксувавши коротку прекрасну мить тривання та минущості.

І вже зовсім іншими видаються пастелі – уявний нереальний світ фантазій та асоціацій, що нагадує про музику сфер та існування інших галактик, про потужні спалахи нових зірок та ніколи не стихаючий сонячний вітер. Але навіть у інших техніках мистець залишається вірним текстилю: розкішна фактура гобеленів проступає у пастелях мерехтінням та нашаруваннями, відкриваючи шлях углиб фарби. За словами самого Богдана Губаля, він дуже любить передавати енергію відродження, експресію та рух, створюючи динамічні та експресивні композиції.

 

   

14.03.2013