Виставку «Раціо» відвідувачі можуть змінювати самостійно
У Львові розпочав роботу виставковий проєкт «Раціо» українських митців Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка. У межах мінімалістичної виставки представили об’ємні просторові інсталяції та яскраві рельєфи, створені із пофарбованих дерев'яних нагелів. З більшістю творів відвідувачі можуть взаємодіяти: пересувати та утворювати інший вигляд. Виставка триватиме до 25 травня.
У Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (далі – ЦІММ), що у Львові, розпочав роботу новий виставковий проєкт «Раціо» Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка. Виставка досліджує ідею раціональності як естетичної та світоглядної моделі, де головну роль відіграють логіка, функціональність, чистота форми і мінімалізм. Учасники – Тамара Грідяєва та Назар Симотюк – створюють власні «раціо-моделі» світу. Обоє, спираючись на традиції супрематизму, конструктивізму й мінімалізму, аналізують взаємодію людини з раціонально організованим простором.
У межах проєкту Назар Симотюк представить насичені композиції з рельєфних кольорових «штихів». У творчості митець поєднує малярство з деревом. Для створення робіт Назар використовує міцну тверду основу з МДФ чи фанери, у якій робить отвори під попередньо пофарбовані нагелі (кілочки із твердого дерева, що застосовують для з'єднування великих дерев'яних конструкцій). Опісля митець збирає це все в один твір, як конструктор.
«Увесь свій підхід я б відніс до цієї раціональності, тобто чіткої усвідомленості й продуманості всього твору. Тут, окрім чуттєвого та інтуїтивного, важливе місце займає математичний розрахунок», – розповідає Назар Симотюк.
Тамара Грідяєва досліджує простір як систему координат, у якій глядач може взаємодіяти з об’єктами, що спрощені до базових форм і символів, тим самим змінюючи простір і його сприйняття. Мисткиня представить роботи з різних періодів: від 2005 року і до сьогодні. Це абстрактні роботи та об’ємні, інтерактивні композиції.
«Це своєрідне абстрактне відображення реальності через крапки і лінії. Якщо брати до уваги роботи, створені на полотнах чи папері, то вони відображають дуже складний технологічний процес, який триває близько місяця. В інсталяціях та об’ємних об’єктах я використовую прості матеріали: гіпс, папір чи навіть просту землю», – пояснює мисткиня Тамара Грідяєва.
Виставковий проєкт «Раціо» триватиме до 25 травня. Під час виставки запланована супровідна програма подій, з якою можна ознайомитися в соціальних мережах ЦІММу (@mercury.artcenter). Куратор проєкту – Богдан Мисюга, артдиректор ЦІММу.
Нагадаємо, ЦІММ розпочав свою діяльність у лютому 2024 року. У виставкових залах, площею понад 1000 м², експонують роботи українських художників і художниць від початку ХХ століття й до сьогодні. Інклюзивний вхід до Центру – зі сторони вулиці Валової. ЦІММ працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою: площа Міцкевича, 10.
Довідка:
Назар Симотюк – український художник, який працює в галузі скульптури та живопису. Він поєднує мінімалізм простих геометричних форм з кольоровим контрастом для посилення емоційного сприйняття. Роботи зберігаються в приватних колекціях США, Канади, Великобританії, Японії, Італії, Франції, Бразилії, Тайваню. Учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном.
Тамара Грідяєва – українська художниця. Її дослідження стосуються пошуку та моделювання пластичних, формотворчих, образних і геометричних ідей у сфері сучасного мистецтва, яке інспіроване навколишнім, а зокрема природним середовищем. Роботи художниці зберігаються у приватних колекціях: Іспанії, Німеччини, США, Польщі, Греції, Австралії, Італії, Канади. Живе і працює у Львові. Учасниця багатьох виставок в Україні та за кордоном.