Костянтин Москалець: «Спорудження мосту»

Презентація книжки Костянтина Москальця «Спорудження мосту» у Львові

 

У вівторок, 23 травня, о 18:00 у Львові відбудеться зустріч із письменником Костянтином Москальцем. У арт-центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) автор презентуватиме свою найновішу книгу есеїв «Спорудження мосту». Про рефлексії, спогади та медитації у книзі Костянтина Москальця говоритимемо з головною редакторкою та засновницею «Видавництва Старого Лева» Мар’яною Савкою. 

 

«Спорудження мосту» — найновіша книжка Костянтина Москальця, одного з найцікавіших сучасних українських есеїстів. Тексти, зібрані під її обкладинкою, умовно можна поділити на декілька змістових час­тин: есеї медитативні, світоглядно-споглядальні; есеї про улюблених — письменників, філософів чи святих, а також про письмо й літературу; есеї, присвячені світові цифрової і технічної реальності, якою цікавиться автор; есеї-оповіді із життя; і есеї, написані як рефлексії на події війни.


Спільним для текстів видання є вишуканий стиль, ерудованість, доб­ре почуття гумору і тонка емпатія — там, де вони доречні. У книжці є місце для смутку і радості, для сміху і роздумів про вічні речі, як-от любов і смерть, прощення та співчуття, молодість і старість тощо. Потреба рефлексувати про важливе і є в певному сенсі нашим щоденним спорудженням мосту, завдяки якому потрапляємо на береги, донедавна невідомі й недоступні для нас.

 

Mariia Nimtsiv:

Для мене то книжка-медитація.

Читаю її дозовано, по одному есею, щоб мати час подумати і посумувати.

Але ви не бійтеся, що книжка сумна. Тут присутній особливий гумор і багато ностальгії за Львовом.

А ще автор майстерно і делікатно споруджує міст між текстом і читачем.

Тому прірви немає, а світло є.

 

 

Костянтин Москалець — поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, музикант, нонкомформіст. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.
Народився біля Батурина на Чернігівщині в родині письменника Вілія Москальця. Закінчив середню школу № 4 в м. Бахмач (1980). Заочно закінчив Літературний інститут ім. М. Горького в Росії (поезія, семінар Едуарда Балашова)(1990).

 

Один із засновників бахмацької літературної групи ДАК. Служив у війську (1981–1983), працював на радіозаводі в Чернігові, був учасником Львівського театру-студії «Не журись!», виступаючи як автор-виконавець власних пісень. Автор слів і музики відомої в Україні пісні «Вона» («Завтра прийде до кімнати…»). На початку 90-х власноруч збудував Келію Чайної Троянди у с.Матіївці, що дала назву кільком збіркам автора. Мешкає у Києві.

 

У «Видавництві Старого Лева» вийшли такі книги автора: «Поезія келії» (2017), «Стежачи за текстом. Вибрана критика та есеїстика» (2019), «Зірка на ім’я Марія. Вибрана проза» (2019), «Спорудження мосту» (2023). 

 

 

22.05.2023