Йшов до цього моменту 120 років

«Йшов до цього моменту 120 років» : симфонічний оркестр Львівської філармонії виступив із концертом у Карнегі Голі

 

15 лютого на сцені славетного Карнегі Голу виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. В рамках двомісячного турне колектив провів концерт у провідному залі Америки, повному глядачів.

 

 

«Відбулася велика історична подія. Ось пройшло сторіччя, відколи в Карнегі Голі звучав Щедрик і ось зазвучала Львівська національна філармонія, зазвучав симфонічний оркестр з України. Ми бачили гаряче прийняття публіки, її високий рівень. Ми стали учасниками масштабного представництва України, бачили нашого президента, який звертався до аудиторії та відчули підтримку різнонаціональних гостей, гостей світу, тому що Нью-Йорк — центр світу.

 

 

Ми стали свідками таких живих емоцій не тільки тому, що Україна зараз є центром уваги через війну і всі об’єднуються довкола нас, але і через те, що ми, українці, є носіями високої культури, яскравої національної ідентичності й сьогодні це було особливо видно. Я пишаюсь тим, що ми українці, тим, як сьогодні в Нью-Йорку ми себе показали», — одразу після виступу розповів генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

 

 

Ведучим вечора був відомий актор, кіносценарист Лієв Шрайбер. Загальну піднесену атмосферу доповнило звернення українського президента Володимира Зеленського, яке перед концертом почули відвідувачі.

 

«Оркестр залишив колосальне враження — це зі слів слухачів та президента Carnegie Hall. Після завершення виступу мене викликали на сцену оплесками 5 разів, аж поки ми не заграли на біс — та і після нього я виходив на сцену 5 разів. Я певний, що з часом усі усвідомлять, що сьогоднішній вечір набагато важливіший, ніж просто виконання Станковича, Брамса і Дворжака — насправді, це можливо, найважливіший вечір у сучасній українській історії. Це був колосальний вечір в контексті усього, що Carnegie Hall презентує та виходить, що презентує і Львівська національна філармонія», — промовив головний диригент колективу Теодор Кухар.

 

 

Виступ відкрився Камерною симфонією №3 корифея української класичної музики Євгена Станковича. Наступним номером програми звучав Перший фортепіанний концерт Йоганнеса Брамса, де соло виконав відомий українсько-американський піаніст Станіслав Христенко. Третім твором програми стала Дев'ята симфонія Антоніна Дворжака «З Нового Світу», яка після світової прем’єри тут, у Карнегі Голі, стала всесвітньо знаменитою.

 

Соліст вечора, флейтист та директор оркестру Михайло Сосновський: «Оркестр йшов до цього моменту 120 років і тепер ми на цій сцені — це радісна і хвилююча мить водночас. Це прямий етер для нас. Я радий вітати кожного музиканта з цим виступом і надзвичайно гордий за усіх».

 

Нагадаємо, 26-й концерт з сорока запланованих в межах великого гастрольного туру відбувся у головному університеті штату Коннектикут, де оркестр виступив з відомою українкою, львів’янкою Соломією Івахів. А у Рочестері, штат Нью-Йорк, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії спільно із легендарним скрипалем Олегом Крисою під батутою головного дириґента Теодора Кухара виконували Скрипковий концерт №1 Макса Бруха.

 

 

Крім цього, в рамках туру в Українському інституті у Нью-Йорку відбулося відкриття виставки «Незламні» — за спільної мистецької ініціативи Львівської національної філармонії та проєкту «Ми і світ» Благодійного фонду Козицького — «Бачити і чути Україну». Таким чином, публіці представляються не лише найкращі зразки музичного мистецтва, а й українське образотворче мистецтво відомих українських художників, зокрема Інни Харчук, Артура Солецького, Людмили Давиденко, Ольги Погрібної-Кох.

 

 

17.02.2023