Контрастна квінтесенція

 

Цієї осені вкотре під егідою Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувається Міжнародний Фестиваль Сучасної Музики «Контрасти».  Один з найстаріших та наймасштабніших українських форумів сучасного мистецтва триватиме з 1 по 10 жовтня. Усі події Фестивалю транслюватимуться онлайн.

 

Уже традиційно «Контрасти» об'єднають у програмі новітні зразки музики ХХ-ХХІ століть, презентуючи музичній спільноті України та світу зокрема майстерність виконавців, що залишаються в Україні впродовж повномасштабної фази російського вторгнення. Адже фестиваль відбуватиметься під гаслом проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», котрим філармонія опікується від березня цього року. На його меті — підтримка українських музикантів та їхньої концертної діяльності у нових обставинах. Самі концерти є платформою для єднання українського культурного середовища.

 

1 жовтня. 28 Контрасти. Прелюдія — сценічний вокальний перформанс Вікторії Вітренко, що присвячується Марії Калесніковій та всім українським і білоруським жертвам тоталітарних, цинічних і жорстоких режимів у росії та білорусі.

 

2 жовтня. 28 Контрасти. Transfiguration — масштабна симфонічна подія з прем’єр музики китайських, грецьких, французьких та українських композиторів.

 

4 жовтня. 28 Контрасти. Осяянні чорним сонцем — львівська прем'єра хорової симфонії-перформансу Євгена Петриченка про Донбас, а також хорові твори українських композиторів-сучасників у виконанні гостей з Києва, Національного будинку музики. 

 

5 жовтня. 28 Контрасти. Львівське тріо — три українські камерні композиції (Барвінський, Скорик, Лятошинський) з різних епох для трьох відомих музикантів.

 

6 жовтня. 28 Контрасти. Молотки і Майстер — фортепіанні твори студентів-композиторів Львівської національної академії ім. М. Лисенка, також світова прем'єра перекладення Третьої симфонії Бориса Лятошинського для двох роялів у вісім рук Гліба Фаренюка.

 

7 жовтня. «Два дні й дві ночі нової музики» на «Контрастах» —унікальна програма з міні-моно-опер, яку презентуватимуть виконавці з України ансамбль "Senza Sforzando" (Одеса) та всесвітньо відомий бас-баритон Руперт Берґман (Австрія).

 

9 жовтня. 28 Контрасти. Мікросимфонії — екзерсиси музичної мови Євгена Станковича, ефектні поєднання акустичних інструментів та електроніки Остапа Мануляка, інтелектуальні пошуки Арнольда Шенберга та Вітольда Лютославського — контрастна квінтесенція на завершення 28-го Фестивалю.

 

10 жовтня. 28 Контрасти. Постлюдія — в українському фортепіанному стилі завдяки відомому дуету Оксани Рапіти та Мирослава Драгана. Крім творів Геннадія Ляшенка, Ігоря Щербакова, Євгена Станковича та Богдани Фроляк, особливим номером програми стане колективний твір на тему Станіслава Людкевича, чиє виконання у викладі для фортепіано відбудеться вперше.

 

Кошти з продажу квитків та донейти буде спрямовано на підтримку музикантів, що залишаються в Україні та продовжують концертну діяльність.

 

 

Фото: Данило Бедрій.

01.10.2022