У Львові втретє вручать відзнаку Станіслава Вінценза за гуманістичне служіння.

 

У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка у суботу, 26 вересня, відбудеться урочисте вручення відзнаки імені Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів». Подія відбудеться у межах форуму «Via Carpatia. Місця української сили», повідомили організатори.

 

Фото archiwum.polradio.pl

 

Премія була запроваджена у 2018 році та названа іменем Станіслава Вінценза – польського гуманіста, письменника, філософа, перекладача, який народився та багато років прожив на Івано-Франківщині.

Він є автором одного з найґрунтовніших епосів про Гуцульщину «На високій полонині».

 

Цією премією вшановують роботу на користь суспільства у гуманітарному полі. Лауреати премії – інтелектуали і громадські діячі, які зробили значний внесок у культурний або соціальний розвиток певного регіону. Вони утворюють «Коло Вінценза» – інтелектуальний клуб людей, об’єднаних високими гуманістичними ідеалами.

 

Фото https://viacarpatia.org

 

Лауреата обирає капітула відзнаки, до якої входять: Мирослав Маринович, Іван Малкович, Віталій Портников, Євген Захаров, Марина Сингаївська, Іза Хруслінська та ініціатор премії Микола Княжицький. Символічна статуетка, яку вручають лауреатові, є витвором гуцульських ковалів. Форум Via Carpatia, який проводять із 2018 року, присвячений всебічному розвитку Карпатського регіону.

 

«Саме ім’я Станіслава Вінценза є символом власне праці за гуманітарне служіння розвитку регіонів, любов до рідного краю та своєї малої Батьківщини. Це те, що ми усі з вами хотіли відродити», –  зазначив проректор Українського католицького університету, правозахисник Мирослав Маринович, який є першим лауреатом премії.

 

У 2019 році премією вшанували Івана Малковича.

 

«Вінценз – людина, яка зняла «шапку-невидимку» з гуцульської культури і показала її всьому світу в своєму епосі «На високій полонині». Важливо показувати культуру і підсвічувати народ культурою, як це робив Станіслав Вінценз», – сказав Іван Малкович.

 

24.09.2020