Тернопільські коломийки. Пораз восьмий

Тернопільська обласна рада — ще на крок ближче до розпуску. Сьогодні (2 липня) тамтешні депутати, які востаннє працювали аж 27 листопада минулого року, спробували знову зібратися на засідання. Але відкрити сесію знову не вийшло — у залі зареєструвалися 55 зі 112 депутатів. Кворуму нема — сесія не правочинна. І це вже восьма невдала спроба депутатів запустити роботу обласного органу місцевого самоврядування. Цього разу для відкриття засідання забракло присутності лише шести обранців.

 

2 липня 2013 року. Сесійна зала Тернопільської обласної ради. Відкриття чергової сесії. Спроба восьма.

 

За фракціями зареєструвалися:

- «Наша Україна» — 6 із 7 депутатів;

- Блок Литвина — 5 з 5 депутатів;

- ВО «Свобода» — 6 із 34 депутатів;

- Єдиний Центр — 15 із 17 депутатів;

- Партія реґіонів — 13 з 14 депутатів;

- УНП — 9 з 11 депутатів;

- позафракційні — 1 депутат.

 

Оцінивши ситуацію, перший заступник голови облради, який виконує обов'язки голови, Сергій Тарашевський надав слово для виступу представникам усіх фракцій і громадським лідерам. Після тривалих розмов, дискусій та засідання погоджувальної ради з'ясувалося, що забезпечити шість голосів, яких бракує, сьогодні все-таки не вдасться. Представники фракції ВО «Свобода» наполягають на своєму: немає у залі 19 нових депутатів — не буде і сесії (детально про вимоги ВО «Свобода» і ситуацію у Тернопільській облраді читайте у статті «Тернопільські коломийки»).

 

Наступне засідання 45-ї сесії облради призначили на 11 липня. На це дали згоду представники всіх фракцій, крім фракції ВО «Свобода».

 

«Я не можу вплинути на депутатів, щоб вони прийшли на сесію, — каже представник фракції ВО «Свобода» Марія Чашка. — У мене немає таких повноважень. Ви ж не маєте впливу на представників Територіальної виборчої комісії (відсутністю кворуму на своїх засіданнях комісія блокує введення до складу облради нових депутатів — «Z») від своїх партій, щоб вони прийшли на засідання ТВК!».

 

Отже, нинішня — п'ята — каденція Тернопільської обласної ради наражається на таке саме закінчення, як і попередня, повноваження якої припинили дочасно. Нагадаємо, що згідно з законодавчими нормами, після піврічної бездіяльності (у випадку Тернопільської облради термін сплив наприкінці травня) Верховна Рада може розглядати питання про розпуск органу місцевого самоврядування і для цього парламентові потрібне лише відповідне подання. І таке подання вже є, його разом з проектом постанови про призначення на Тернопіллі дочасних виборів в облраду вніс і зареєстрував у ВРУ народний депутат — тернополянин Василь Деревляний. 

 

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян, який теж раніше висловлювався, що ініціюватиме розпуск самоврядного органу, коментуючи для «Z» сьогоднішню ситуацію, сказав: «Я підтримую проект Постанови про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради, автором якого є народний депутат від ВО «Батьківщина», голова Тернопільської обласної організації партії Василь Деревляний». Але від відповіді на додаткове запитання, чи все-таки обласна адміністрація готуватиме подання про розпуск облради, Валентин Хоптян ухилився…

 

02.07.2013