За мотивами роману «Фелікс Австрія» створили кулінарний записник.


 

За мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та його екранізації – фільму «Віддана» – створили кулінарний записник «Галицькі смаколики». Він вийде друком у «Видавництві Старого Лева» на початку грудня.

 

Роман і фільм занурюють в атмосферу Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття, зокрема, завдяки колоритній поетиці кухні, купуванні продуктів і приготуванні їжі. Відтак з'явилася ідея видати окрему книгу з переписами. Рецепти галицьких страв (карманадлі, андрути, ґаляретка, різдвяний борщ з крепликами, цвібак) подано у формі листів досвідченої господині своїй племінниці Софії. У листах вона вчить молоду жінку вишукано готувати та сервірувати найрізноманітніші страви. Рецепти доповнюють атмосферні фотографії та кадри з фільму.

 

 

Із рецептами для записника допомогла львівська кулінарна блогерка пані Стефа (дослідниця галицької кухні Маріанна Душар). У книгу можна буде записувати і власні рецепти й ідеї – для цього в ній окремо відведені сторінки.

 

«Галицька кухня в 11 переписах – чи це можливо? Напевно, що ні. Однак без грибової зупи чи роґальків з рожею тяжко уявити собі кухню галицького дому. Мені дуже хотілося б, щоб ця епістолярія мала продовження – можливо, хтось знайде зшитки з переписами своєї прабабці і спече нарешті власне той «пляцок з априкозами», смак якого пам'ятав через роки... А потім запише кілька своїх «коронок» у цей зошит. І цей колообіг таємних знань не обірветься», – розповіла Маріанна Душар про роботу над кулінарним записником.

 

Усі фото: starylev.com.ua

 

Для довідки:

 

Роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» вперше побачив світ 2014 року. Він розповідає про життя Станіславова кінця ХІХ – початку ХХ століття.  Роман написаний як щоденник головної героїні Стефи, де кожний розділ відповідає якомусь дню або присвячений спогадам і не позначений датою. На тлі епохи – долі двох жінок, які тісно переплелися.

 

Роман здобув низку нагород:

 

2014 — Спеціальна відзнака Форуму видавців у Львові

 

2014 — Книга року Бі-Бі-Сі

 

2014 — ЛітАкцент року

 

2015 — премія Фонду Лесі та Петра Ковалевих (США)

 

2016 — Visegrad Eastern Partnership Literary Award (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина)

 

16 січня 2020 року за мотивами роману на екрани кінотеатрів вийде романтична стрічка «Віддана».

21.11.2019