Американські катери офіційно ввійшли до українського флоту з назвами міст Донбасу.

 

Патрульні катери класу Island зі Сполучених Штатів Америки офіційно ввійшли до складу флоту Військово-морських сил ЗСУ.

 

Церемонія передачі двох катерів, а з ними і пошуково-рятувального судна "Олександр Охрименко", котре раніше перебувало на балансі Міністерства інфраструктури України, відбулася у середу в Одесі. 

 

 

Отримані від США патрульні катери отримали назви міст українського Донбасу – Слов'янськ і Старобільськ. "У цих найменуваннях увічнена пам’ять полеглих захисників України, уродженців саме цих міст – матроса Олександра Веремеєнка та старшого матроса Степана Криля із Старобільська, матроса Романа Напрягля, старшого матроса Сергія Майбороди із Слов’янська. Вони віддали життя за незалежність України", – прокоментували в Міністерстві оборони.

 

Заступник міністра оборони Анатолій Петренко заявив, що захист національних інтересів у Чорноморсько-Азовському регіоні – це справа честі та стратегічне завдання українського флоту й сил оборони загалом.

 

"Наша мета амбітна, але досяжна: через послідовне впровадження оборонної реформи за стандартами НАТО активно рухатися шляхом непохитної реалізації стратегічного курсу держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Ця подія – переконлива історія успіху наших відносин та демонстрація того, що насправді можливо все", – прокоментував заступник міністра.

 

Зі слів Анатолія Петренка, вже до кінця року планується завершити випробування і ввести до складу ВМС ще три бойові кораблі від національного виробника.

 

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Джозеф Пеннінгтон заявив, що катери "Старобільськ" і "Слов’янськ" є "лише невеликою частиною допомоги у сфері безпеки, яку США вже надали Україні з 2014 року". Він повідомив, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні ще три додаткові катери цього ж класу.

 

"США будуть продовжувати надавати допомогу в сфері безпеки для підтримки України в умовах російської агресії... Сполучені Штати як стратегічний партнер України пишаються тим, що надають обладнання і техніку, а також дорадчу допомогу, щоб підтримати Україну у захисті суверенітету і територіальної цілісності та в реалізації прагнень до набуття членства в НАТО. Ми стоятимемо поруч з Україною на кожному кроці цього шляху", ‒ запевнив Джозеф Пеннінгтон.

 

 

Зі слів начальника управління кораблебудування командування ВМС ЗСУ Василя Радчука, бойові можливості Island значно зростуть.

 

"До кінця поточного року на катерах буде встановлено крупнокаліберний кулемет калібру 12,7 мм. А в наступному ми оснастимо їх автоматичними гарматами з дистанційним керуванням та комплексами радіотехнічного озброєння. Загалом ми розглядаємо три можливі варіанти дооснащення катерів. Будемо обирати найоптимальніший. Перш за все, ми повинні вивчити можливості самих катерів під час виконання завдань в морі, подивитися на роботу енергетичних установок тощо", ‒ розповів Радчук в інтерв’ю АрміяInform.

 

У загальній системі бойового застосування національних ВМС патрульні катери "Старобільськ" та "Слов’янськ" залучатимуть до виконання таких завдань, як захист судноплавства, захист портів і морських комунікацій, патрулювання в межах виняткової морської економічної зони, забезпечення розгортання сил (військ), посилення охорони морських ділянок державного кордону, прикриття конвоїв під час забезпечення перевезення вантажів в морі.

 

Потенціал цих катерів дозволятиме залучати їх до операцій із боротьби з проявами піратства, незаконної міграції та контрабанди в акваторії чорноморсько-азовського басейну, участі у пошуково-рятувальних операціях з надання допомоги аварійним об’єктам. Завдяки їхнім морехідним можливостям катери Island можна буде застосовувати як у Чорному та Азовському морях, так і в Середземному.

 

Що ж до пошуково-рятувального судна "Олександр Охрименко", котре раніше стояло на балансі Міністерства інфраструктури, то корабель залучатимуть до пошуково-рятувального і протимінного забезпечення, забезпечення проведення водолазних, гідрографічних, науково-дослідних та інших спеціальних робіт. Судно здатне розміщувати на своєму борту аварійно-рятувальну групу для проведення робіт на аварійних об’єктах. Також до функціональних спроможностей судна входить організація робіт з підйому затонулих об’єктів, транспортування вантажів, протипожежне забезпечення, проведення робіт з ліквідації наслідків забруднення водної поверхні та виконання робіт зі зварки та різання під водою тощо.

 

14.11.2019