Із в'язниці вийшов корегувальник, причетний до кривавого теракту в Маріуполі.

 

Колишній міліціонер Валерій Кірсанов, котрий корегував вогонь при обстрілі Маріуполя в січні 2015 року (тоді загинуло 30 осіб), вийшов на волю 15 серпня. Кірсанов відбув у в'язниці 4,5 роки – йому вдалося звільнитися швидше завдяки "закону Савченко".

 

  

 

Біля стін Маріупольського СІЗО на Кірсанова чекали мешканці мікрорайону "Східний" та активісти, повідомляє "5-й канал". Вони оточили його й облили томатним соком і "зеленкою". Дехто з активістів тримав у руках плакати із написами "Кірсанов – вбивця", "Східний пам'ятає!"

 

Коли Кірсанов вийшов, священник місцевої церкви запропонував йому покаятися. Інші активісти кричали: "На кладовище їдь, на могили убитих дітей" та "Розкажи, як ти будеш жити у місті?" На це чоловік відповідав "Мені не соромно, не соромно".

 

Як повідомляють місцеві медії, таксист, який мав відвезти Кірсанова додому, дізнавшись, ким є пасажир, відмовився виконувати замовлення. Тому Валерій Кірсанов разом із дружиною мусили йти від СІЗО пішки.

 

Корегувальник обстрілу мікрорайону "Східний" вийшов на волю менш ніж за два місяці після оголошення вироку. 18 червня суд визнав колишнього міліціонера винним в участі у терористичній організації та незаконному поводженні зі зброєю. Його засудили до 9 років ув’язнення. У суді прокуратура довела, що він збирав дані про місця дислокації українських військових, їхню чисельність та маршрути пересування і потім передавав цю інформацію бойовикам.

 

Мікрорайон "Східний" у Маріуполі бойовики накрили вогнем з "Градів" 24 січня 2015 року. Тоді 30 людей загинули та ще 117 були поранені.

 

16.08.2019