Leopolis Jazz Fest-2019: день третій

 

 

Третій день фестивалю  Leopolis Jazz Fest-2019 для любителів джазу почнеться о 12.00 біля Палацу Потоцьких виступом тріо Андрія Показа з Одеси.

 

Молоді музиканти грають авторську музику і, власне, не так давно – приблизно два роки тому – почали активно представляти свою творчість за межами рідного міста. Попри формат класичного фортепіанного тріо (фортепіано, бас, барабани) музика гурту, хоч її можна охарактеризувати як сучасний акустичний джаз, далека від класичних джазових традицій. Кожна їхня композиція наче саундтрек, який потребує візуального ряду. Минулого року тріо випустило свій перший альбом Kintsugi, музику з якого, імовірно, й представлятиме гостям фестивалю і, мабуть, принагідно пояснить його японську назву.

 

Услід за одеситами о 14.00 на сцену вийде ще одне тріо, гості з Німеччини Nils Wogram Nostalgia Trio. Тромбоніст Нільс Вограм – добре відомий як у Європі, так і за океаном, де він грав тривалий час. На його рахунку 20 альбомів і декілька власних проектів. Хоча склад інструментів тут радше доволі нетрадиційний, ніж навпаки, - тромбон, орган Hammond та барабани (або ксилофон), - лідер тріо вважає свою музику вкоріненою в джазовій традиції, про що, мабуть, і говорить слово «ностальгія» в назві гурту. А своїми героями Нільс Вограм називає Дюка Еллінгтона та Майлза Девіса.

 

З 15.00, як і зазвичай, почнуться концерти на сцені на площі Ринок. Спочатку перед публікою постане гурт з Ізраїлю Amit Friedman Quartet. Саксофоніст Аміт Фрідман вважається одним із лідерів ізраїльської джазової сцени. Квартет є одним із його проектів, і традиційний джазовий склад інструментів – саксофон, фортепіано, бас, барабани – не заважає поєднувати джазові традиції з world music і, зокрема близькосхідною музикою, пронизаною пружними танцювальними ритмами.

 

О 17.00 на глядачів чекає без перебільшення унікальний концерт – спільний виступ гурту Танок на майдані Конґо та джаз-бенду Схід-Side, ще й за підтримки біг-бенду Дениса Аду. Ні передбачити, ні пропустити цю подію неможливо!

 

Джазова легенда – піаніст Кенні Баррон. 

 

Вечір третього дня фестивалю на сцені імені Едді Рознера  з особливим почуттям очікують любителі джазу зі стажем. О 19.00 на них чекає вперше в Україні зустріч з джазовою легендою, піаністом Кенні Барроном. Кенні Баррон – один із п’яти-семи найбільш шанованих і найвпливовіших представників джазового піанізму декількох останніх десятиліть, одинадцятиразовий номінант на премію Гремі. Його ім’я внесене до американської Зали слави джазу. А його дискографія як лідера нараховує більше п’ятдесяти альбомів, і ще в записі кількох сотень він взяв участь а в якості сайдмена. Впродовж кар’єри його партнерами були Діззі Гіллеспі, Джеймс Муді, Чет Бейкер, Стен Гетц, Джордж Бенсон, Бенні Картер, Рон Картер, Біллі Кабем, Ларрі Корріел, Елла Фітцджеральд, Майкл Френкс, Бенні Голсон, Джим Холл, Джо Гендерсон, Фредді Габбард, Елвін Джонс, Лі Коніц, Юсеф Латіф… і цей список зірок джазу першої величини можна ще продовжувати. Свій останній альбом «Concentric Circles» Баррон записав минулого року у складі квінтету. Це вельми різноманітний ритмічно й гармонійно акустичний джаз вищого гатунку з домішкою афрокубинських та латиноамериканських ритмів. Варто звернути увагу і на партнерів славетного піаніста, вже досвідчених Маркуса  Стрікленда, одного з найвідоміших сучасних саксофоністів, басиста Кійоші Кітагава, а також молодої зірки, чудового трубача Райлі Малгеркара. Цілком можливо, це майбутні хедлайнери Львівського фестивалю.

 

Боббі Макферрін – неперевершений віртуоз вокальної імпровізації.

 

А завершить третій день концерт вокаліста Боббі Макферріна. До цього імені можна додати дуже багато, проте навряд чи потрібно, тим більше що зустріч з ним шість років тому мають пам’ятати постійні гості фестивалю. Боббі Макферрін – неперевершений віртуоз вокальної імпровізації, людина-оркестр, майстер інтерактивного перформансу з аудиторією і один із небагатьох музикантів, що привносять у джаз духовну, ба навіть містичну складову. Концерт Боббі Макферріна – завжди питання: «Чим він здивує цього разу?» і завжди подія, непередбачувана й незабутня. Проте можна бути впевненим у тому, що співати доведеться усім, кому пощастить потрапити на концерт.

 

Також традиційно о 15.00 у парку імені Б. Хмельницького на тих, хто цікавиться історією джазу, чекатиме Леонід Гольдштейн із показами джазового відео.

 

 

 

 

28.06.2019