CША відрядять до Польщі додатковий контингент військовиків.

Очікується відповідна заява Дональда Трампа під час зустрічі з Анджеєм Дудою

 

 

Стало відомо, що президент США Дональд Трамп зробить в середу, 12 червня, важливу заяву про плани дислокації американських військовослужбовців у Польщі. Це буде заява про майбутнє партнерства двох країн у сфері безпеки. Про це повідомило радіо Voice of America з покликом на своє джерело в Білому домі.

 

Заява буде зроблено після перемовин Дональда Трампа з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Глава польської держави вилетів до США з офіційним візитом і пробуде там до 16 червня. Нагадаємо, що ще раніше Дуда закликав Білий дім організувати на території своєї країни постійну американську військову базу, яку він запропонував назвати Fort Trump. Варшава висловила готовність вкласти в цей проект два мільярди доларів.

 

Американські представники не повідомили про деталі підготовлюваної заяви, але, за даними газети Wall Street Journal, в адміністрації Трампа обговорювали ідею відправки до Польщі тисячі американських військовиків, котрі будуть дислокуватися не на постійній, а на ротаційній основі й виконувати в основному допоміжні завдання: пілотувати літаки-безпілотники, забезпечувати нормальне функціонування американського контингенту.

 

Зараз у Польщі перебуває близько чотирьох тисяч американських солдатів. Перший контингент був відряджений в цю країну 2017 року для того, щоби продемонструвати прихильність Сполучених Штатів до принципів спільної оборони зі своїми союзниками з НАТО перед обличчям небезпеки з боку Росії. Анексія Москвою Криму й інвазія Росії на сході України породили поважну стурбованість щодо агресивних російських намірів у Польщі та країнах Балтії.

12.06.2019