Шістнадцятою лауреаткою премії імені Олександра Кривенка "За поступ у журналістиці" оголосили Ірину Славінську – українську журналістку, продюсерку UA:Радіо Культура у складі Національної суспільної телерадіокомпанії України, перекладачку, громадську діячку, членкиню Українського ПЕН.
Лауреатку оголосили традиційно у перший день Львівського медіафоруму згідно з рішенням "Капітули Поступу".
"Дякую за довіру і за відзнаку. Це шалена честь, – сказала у своєму виступі Ірина Славінська. – По-перше, тому, що "Громадське радіо" – це в моїй біографії було і є величезним і дуже важливим етапом. І важливо знати, що за плечима в колі тих, хто створив вперше "Громадське радіо", був Олександр Кривенко. І так само шалено приємно, що говоримо про культурну журналістику сьогодні".
"Мені суб’єктивно як продюсерці, як журналістці видається, що це дуже важлива царина сьогоднішньої журналістики. Часто її недооцінюють, вважаючи „культуркою“, такою дрібною і неважливою темою. Але, можливо, саме у цій складці такої, можливо, недостатньо престижної галузі, можливо, недостатньо видимої, ми як медійники і медійниці можемо знайти для себе багато відповідей на сьогоднішні запитання. Дякую усім за довіру. І світла пам’ять Олександрові Кривенку у всьому тому, що він продовжує робити і змінювати в українській журналістиці", – переказує слова Славінської прес-служба Львівської міськради.
Головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані зізнався під час вручення премії, що "у нас була дуже гостра суперечка" при визначенні переможця, "бо, – вважає Кіпіані, – журналістика Кривенка відходить в минуле".
"Вона такою, як за Кривенка, більше ніколи не буде. Але в результаті суперечок ми вирішили – за відданість трансформації культурної журналістики та суспільних медіа премією нагородити продюсерку "UA:Радіо Культура" Ірину Славінську", – цитує Вахтанга прес-слуба медіафоруму.
"Сашко Кривенко – це та людина, яка спробувала у журналістиці майже все. Він під час своєї роботи заклав багато таких мін, які багатьох із нас досі тримають осторонь джинси, заполітизованості, спроб обійтися без стандартів", – додав Вахтанг.
«Ми відчуваємо свій обов'язок, наслідуючи Кривенка, сприяти тим, хто в наш непевний час прагне творити щось нове та свіже, прагне вдосконалювати себе і світ. Виходячи з цього прагнення, "Поступ" запроваджує щорічну премію імені Олександра Кривенка "За поступ у журналістиці"».
оголошення про заснування премії (оприлюднене на сайті газети «Поступ»)
Премію "За поступ у журналістиці" заснувала "Капітула Поступу". До неї входять друзі і колеги відомого журналіста і редактора Олександра Кривенка, який трагічно загинув 9 квітня 2003 року. Від 2013 року премію вручають під час Львівського медіафоруму.
Лауреати премії «За поступ у журналістиці»
2004 — Сергій Рахманін, оглядач газети «Дзеркало тижня» і ведучий радіопрогами «Без гасел»
2005 — Володимир Ар'єв, автор телепроекту «Закрита зона» на «5-му каналі», та Наталія Дмитрук, сурдоперекладач «Першого національного»
2006 — Сергій Лещенко, журналіст інтернет-видання «Українська правда»
2007 — Вахтанг Кіпіані, головний редактор журналу «Фокус», дослідник самвидаву
2008 — Марцін Войцеховський, журналіст польського видання Gazeta Wyborcza
2009 — Олена Притула, головний редактор інтернет-видання «Українська правда»
2010 — Мустафа Найєм, журналіст інтернет-видання «Українська правда»
2011 — Юлія Мостова, заступник головного редактора і автор газети «Дзеркало тижня»
2012 — Костянтин Усов, журналіст телеканалу ТВі, автор фільму-розслідування про Лук’янівське СІЗО
2013 — Олексій Шалайський, головний редактор інтернет-видання «Наші гроші»
2014 — Христина Бердинських, автор соціального проекту «Єлюди — Maidaners»
2015 — Левко Стек, військовий журналіст, репортер «Радіо Свобода»
2016 — Наталка Седлецька, журналіст-розслідувач, автор програми «Схеми»
2017 — Роман Вінтонів, тележурналіст, автор образу Майкла Щура
2018 — Орест Друль, головний редактор інтернет-газети Zbruč.
30.05.2019