ЄС офіційно оголосив санкції щодо росіян за агресію проти українських моряків.

 

Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року – Брюссель 15 березня оголосив про замороження рахунків і заборону на видачу віз восьми російським посадовцям.

 

 

Імена цих росіян додали до списку осіб і компаній, причетних до порушення територіальної цілісності України, дію якого одночасно продовжили ще на шість місяців. У такий спосіб, санкційний список Європейського Союзу за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 170 осіб і 44 компаній.

 

Репортери "Радіо Свобода" з Брюсселя зазначають, що жоден із восьми російських посадовців, проти яких запроваджені обмеження, не обіймає високої посади. Найвпливовіші фігуранти – начальник "прикордонного управління ФСБ Криму та Севастополя" контр-адмірал Сєрґєй Станкєвіч, його заступник Андрєй Шеїн і командувач військами південного військового округу Алєксандр Дворніков.

 

​Також у списку – командири двох кораблів, що брали участь у захопленні українських моряків, – Алєксєй Салаєв та Андрєй Шипіцин, командир протичовнового корабля "Суздалець" Сєрґєй Щєрбаков і два очільники служб пунктів управління ФСБ Росії Руслан Ромашкін та Алєксєй Шатохін.

 

Під санкції ЄС мав також потрапити високопоставлений російський військовий, заступник керівника прикордонної служби Росії Ґєннадій Мєдведєв, але включення його до санкційного списку заблокувала Фінляндія.

 

На запит "Радіо Свобода" у постійному представництві Фінляндії в ЄС відмовилися пояснити ситуацію, зазначивши, що вони "не коментують індивідуальних позицій жодної з країн-членів [Європейського Союзу], у тому числі власної".

 

Президент України Петро Порошенко привітав рішення ЄС, додавши, що вважає цей перший пакет лише початком.

 

"Добрі новини з Брюсселя! Рада ЄС схвалила продовження великого пакету санкцій проти більше як 160 фізичних та близько 50 юридичних осіб, відповідальних за підрив територіальної цілісності та незалежності Украіни, а також започаткування «азовського» пакету санкцій щодо Росії за акт збройної агресії в акваторії Чорного моря та грубе порушення свободи судноплавства у Керченській протоці", – прокоментував голова держави.

 

"Цей перший перелік прізвищ є лише початком, і якщо Росія продовжить нападати на українські кораблі, перешкоджати свободі судноплавства та блокувати українське Приазов'я, санкції будуть розширені і посилені. Перебуваю у постійному контакті з союзниками для максимального підвищення ціни, яку сплатить агресор за свої злочини проти України", – додав Президент.

 

15.03.2019