30 мешканців Львівщини отримали цьогоріч статус постраждалих від торгівлі людьми.

 

Станом на 29 листопада статус постраждалих від торгівлі людьми отримали 30 мешканців Львівщини: 17 чоловіків, 10 жінок і троє дітей, розповіла заступниця голови ЛОДА Оксана Стоколос-Ворончук, передає DailyLviv.

 

Так, 17 людей постраждали від трудового рабства, 10 – від сексуальної експлуатації, 2 – від продажу дітей, 1 людина – від втягнення у злочинну діяльність.

 

Статус жертв від торгівлі людьми надають з 2012 року, відколи в Україні набуло чинності законодавство з протидії торгівлі людьми.

 

«Жертви отримують по 5523 грн (три прожиткові мінімуми), медичну, правову, соціальну, психологічну допомоги», – розповіла головний спеціаліст відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Горун, яка є уповноваженою у процедурі з визначення стану особи, яка постраждала від торгівлі людьми. 

 

За її словами, жертви торгівлі людьми не завжди знають про те, що вони є постраждалими. Для отримання статусу жертви торгівлі людьми треба насамперед звернутися із заявою в структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної адміністрації. У кожному районі Львівщини є уповноважена особа, яка займається цією проблемою. Вона проводить співбесіди з потерпілими і приймає підтверджувальні документи. 

 

Пакет документів залежить від форми експлуатації людини. Якщо людина перетинала кордон, то потрібен закордонний паспорт з відміткою про виїзд. Довідка з уповноваженого органу Нацполіції необхідна для підтвердження, що особа є потерпілою у певній справі про викрадення чи торгівлю людьми. Медичні довідки треба подати у випадку, якщо жертва отримала фізичні ушкодження. В окремих ситуаціях потрібна довідка від психотерапевта або свідчення іншої особи.

 

«Я маю зрозуміти, чи там є торгівля людьми, а не просто шахрайство. За потреби ми можемо виїхати на співбесіду», – каже чиновниця. 

 

Заяву щодо встановлення статусу потерпілої дитини, за словами Наталії Горун, подає її законний представник. У випадках, коли був зафіксований продаж немовлят, заяву пише адміністрація притулку, де на той момент перебувала дитина.

 

Далі пакет документів місцеві органи соцзахисту скеровують у Міністерство соціальної політики, що ухвалює рішення про надання статусу жертви.

 

Звертатися по допомогу можна у Львові за адресою: вулиця Митрополита Андрея, 10, кімната 112, телефон (032) 255 47 96.

30.11.2018