Пасхавер та Головаха говоритимуть про «аморальну більшість» та зміну цінностей

 

Останні десятиріччя українське суспільство переживало вкрай болісний період змін. Суперечливий та непослідовний характер цих процесів призвів до появи феномена, який соціологи називають «аморальною більшістю». У 2014 році почався новий і дуже складний етап реформування країни. Інше питання — наскільки ефективно? Часто вважають, що проблема в цінностях, які в багатьох залишаються застарілими, а водночас українське суспільство залишається суспільством «аморальної більшості». Чи можлива зміна цінностей та злам старої системи пріоритетів?

 

 

Про це завтра, 28 листопада, в IHub на Хрещатику, 10 дискутуватимуть учений-економіст Олександр Пасхавер; соціолог, психолог, доктор філософських наук Євген Головаха та культуролог, доктор філософських наук Наталія Кривда. Організатором події є Вільна академія змін, Edinburgh Business School Eastern Europe.

 

Серед питань:

 

1. Які традиційні культурні цінності українського суспільства впливають на загальний прогрес чи регрес?

2. Наскільки такі поняття, як «ставлення до роботи», «довіра», «схильність до ризику», «конкуренція», «інновації», «кар'єра» залежать від ціннісних пріорітетів?

3. Коли потрібна зміна цінностей, а не лише поведінки, та чи можливо зламати стару систему пріоритетів в українському суспільстві?

4. Що таке «аморальна більшість», як до неї ставитися, яким є рівень чесності й довіри у суспільстві та від чого це залежить?

5. Що таке «подвійна мораль» та звідки вона пішла?

6. Якою є динаміка показників за шкалою «соціального цинізму»?

7. Що таке «європейські цінності» та наскільки вони близькі українському суспільству?

8. Що можливо, а що неможливо реформувати у нашому суспільстві в рамках одного покоління?

 

Організатори зазначають, що кількість місць обмежена. Є можливість придбати квиток на місці, але тільки за умови наявності вільних місць. Тому пропонують купувати квитки заздалегідь. До події також можна приєднатись он-лайн, оплативши її перегляд. Детальніша інформація на сторінці події, яка відкриється, якщо клацнути на зображення вгорі.

 

27.11.2018