Верховна Рада ухвалила закон "Про валюту".

 

Верховна Рада в четвер із третьої спроби ухвалила в другому читанні та в цілому закон "Про валюту".

 

Як передає аґенція "Інтерфакс-Україна", за ухвалення закону з озвученими під стенограму правками та техніко-економічними правками проголосувало 228 народних депутатів.

 

 

Окремі депутати вимагали переголосування.

 

Закон дасть змогу пришвидшити валютну лібералізацію та передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання та нагляду – "дозволено все, що прямо не заборонено".

 

Закон покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

 

Нині основним нормативно-правовим актом, що регулює валютний ринок, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" від 1993 року.

 

Голова Національного банку Яків Смолій під час обговорення законопроекту в парламенті повідомив, що НБУ поступово зніматиме валютні обмеження.

 

"Валютні обмеження буде поступово скасовано. Врешті-решт, бізнес і населення зможуть самостійно вирішувати, коли та як проводити валютні операції. Це не станеться за один день. Ми прибиратимемо обмеження поступово й обережно, щоб не похитнути фінансову стабільність. Ухвалення закону "Про валюту" дає зелене світло скасувати найбільш болючі обмеження одразу після набуття ним чинності – наприклад, щодо інвестування за кордон і зовнішньоекономічних операцій", – сказав він.

 

22.06.2018