Інститут стратегії культури розпочинає свою роботу.

 

У Львові в межах «Стратегії розвитку культуру до 2025 року» створено окрему комунальну установу – Інститут стратегії культури, що підпорядкований департаменту розвитку Львівської міської ради і займатиметься аналітикою, моніторингом, освітніми та комунікаційними проектами у сфері культури.

 

Вже затверджено програму діяльності нової установи на 2018–2021 роки, інформує прес-служба ЛМР.

 

Інститут стратегії культури передусім стежитиме за послідовним та системним виконанням Стратегії розвитку культури. Обов’язки керівника інституту наразі виконує Юлія Хомчин – депутатка Львівської міської ради 7-го скликання, секретарка постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту, одна з розробниць Стратегії, менеджерка культури з понад десятирічним стажем.

 

Пріоритетні напрями діяльності Інституту – підвищення ефективності культурних установ, залучення мешканців до творення культурного життя міста, налагодження горизонтальних і вертикальних зв’язків між діячами культури, модернізація системи формальної освіти, підтримка і розвиток неформальної культурної освіти впродовж життя.

 

Інститут планує у співпраці з дослідниками напрацювати методологію соціологічного дослідження та сформувати показники для щорічного моніторингу галузі культури у Львові, щоб таким чином стежити за впровадженням Стратегії розвитку культури. З цією ж метою планується проведення бієнале «Форум культури» та проведення регулярних сесій стратегічного планування для міських установ культури.

 

Щоб допомогти міським закладам культури розвиватися і забезпечувати високоякісні культурні послуги для містян і гостей Львова, Інститут розробить спеціальну програму з децентралізації, брендування та просування культурних закладів і туристичних об’єктів. Також ідеться про створення «мережі культури» – комунікативної платформи для установ, закладів та організацій культури, що діють на території м. Львова.

 

Освітні програми є одним з ключових пріоритетів роботи Інституту. Тому у співпраці з УКУ та іншими ВНЗ Львова буде розроблено і впроваджено програму для працівників музеїв, пілотні освітні програми музичного, образотворчого та театрального спрямування для шкільних та позашкільних закладів освіти.

 

Ще одне важливе завдання інституту – розробка положення, створення та адміністрування Фонду культури, який, згідно зі стратегією, мав би збирати та розподіляти на прозорих засадах додаткові ресурси для культурних проектів.

 

Міжнародна співпраця у сфері культури теж покладена на новостворений Інститут. Аплікація на європейську столицю культури та культурна дипломатія Львова внесені у програму роботи до 2021 року. Серед заходів також – міська програма резиденцій для митців та менеджерів у сфері культури.

 

Наразі завершується формування команди інституту та реєстраційних процедур і розпочинається робота над скликанням наглядової ради та створенням власної айдентики і сайту. Вже незабаром відбудеться перша презентація Інституту стратегії культури та його програми роботи для широкого загалу.

19.04.2018