Президент чекає кандидатуру командувача об'єднаних сил для Донбасу.

 

Президент України Петро Порошенко під час вівторкового засідання воєнного кабінету підписав закон України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

 

Про це повідомляє прес-служба АП.

 

Підписуючи закон, верховний головнокомандувач заявив, що нинішня дата – 20 лютого – назавжди увійде в історію України не лише як дата кривавих розстрілів на Майдані, а й як дата початку військової агресії РФ проти України.

 

"Почалась вона з незаконної анексії Криму, і навіть медалі собі накарбували із датою 20 лютого", – нагадав Петро Порошенко.

 

Президент вважає, що Москва не вгамується. "Не треба думати, що метою Російської Федерації був Крим чи схід нашої держави. Впевнений, що метою є, була і залишається вся Україна", – додав головнокомандувач.

 

Порошенко зазначив, що закон відображає його стратегію як Президента щодо повернення окупованих територій під український суверенітет. "В цьому законі ми кваліфікуємо російську державу як державу-агресора. І це закріплено на законодавчому рівні. В цьому законі юридично визначено, що саме Російська федерація окупувала наші території. Цей закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних сил України й інших силових підрозділів для оборони нашої держави", – наголосив Президент.

 

Цей закон, з його слів, водночас встановлює основні параметри захисту громадянських прав і свобод цивільного населення. "І дуже важливо, що цей закон забезпечує правовий механізм, в тому числі політико-дипломатичним шляхом, повернення цих територій", – прокоментував він.

 

При цім Петро Порошенко запевнив, що закон "аж ніяк не порушує жодних міжнародних зобов’язань України, включаючи і мінські домовленості, як це хоче представити зараз Російська Федерація".

 

Президент підкреслив, що закон є лише рамковим і потребує подальшого законодавчого забезпечення дій Збройних сил України, інших силових підрозділів, підготовки належних нормативно-правових та законодавчих актів, спрямованих на вдосконалення правових механізмів відновлення територіальної цілісності нашої держави.

 

Верховний головнокомандувач доручив міністрові оборони України Степанові Полтораку та начальникові генерального штабу ЗСУ Вікторові Муженку якнайшвидше подати пропозиції щодо зміни формату (ідеться про формат АТО, – Z) на виконання цього закону, також запропонувати кандидатуру командувача об’єднаних сил, представити пропозиції щодо положення про Об’єднаний оперативний штаб, представити Стратегічний замисел застосування ЗСУ, підготувати інші складові частини оборони, здійснити прийняття у підпорядкування командувача об'єднаних сил визначених сил і засобів від інших складових сил безпеки й оборони.

 

Президент також звернувся до всіх учасників наради, зокрема до секретаря РНБОУ Олександра Турчинова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови Служби безпеки Василя Грицака, з закликом підготовки нормативних актів на виконання цього закону для забезпечення необхідного прямого підпорядкування Командувачу об’єднаних сил, уточнення механізму прийняття рішень, розширення і конкретизації цих кроків.

 

20.02.2018