Двійко "рухівців" вийшли із БПП.

 

Народні депутати Віктор Кривенко та Павло Кишкар, котрі є членами партії "Народний рух України", оголосили про вихід із фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді.

 

Про це вони повідомили на брифінґу у кулуарах ВР.

 

Як сказав Кривенко, ті причини, котрі спонукали його та колегу вступити до фракції БПП навесні 2016 року, вже не є актуальними. Так, свого часу вони підтримали коаліцію задля того, щоб оминути загрози дострокових виборів, бо це означало "початок пробивання Путіним сухопутного коридору на Крим". "У квітні 2016-го керівництво Руху вирішило, що дострокові вибори за старими правилами приведуть до ВР ще гірший склад, ніж обрано було на романтичних настроях після Революції гідності у 2014-му", – прокоментував Кривенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Нардеп зазначив, що вони з Кишкарем "не голосували ні за пенсійну реформу, ні за кодекси, ні за «аудитора з торби» НАБУ, ні за декларації для громадських активістів-антикорупціонерів", і сказав, що виступають проти утисків антикорупційних інституцій та існування схем штибу "Роттердам+".

 

"Ми і надалі будемо дотримуватися наших принципів: незалежно голосувати, аргументовано критикувати владу, не підтримувати неправильних рішень уряду, Президента і [Верховної] Ради... Відводимо собі залишок зима-літо для вимагання та втілення ключових позицій з коаліційної угоди: відкриті списки, недоторканність; безпековий та економічний блок угоди. Там правильно все написано. Але не виконується. Якщо не будуть виконані ключові вимоги – вийдемо з коаліції", – додав Кривенко.

 

Віктор Кривенко та Павло Кишкар обралися до Верховної Ради за списком партії "Самопоміч". У вересні 2015 року їх вилучили із фракції Садового-Березюка через підтримку ними проекту Конституції щодо децентралізації та "особливостей місцевого самоврядування" на Донбасі.

 

У березні 2016 року вони ввійшли до фракції БПП, аби наповнити коаліцію достатнім числом народних депутатів для формування нового уряду.

 

У травні 2017 року збори Народного руху обрали Віктора Кривенка головою партії. Кишкар став його заступником.

 

22.12.2017