Містяни вшанували пам’ять дисидента і правозахисника Івана Геля.

 

Сьогодні, 17 липня, у 80-ту річницю від дня народження дисидента і правозахисника Івана Геля, на Личакові вшанували його пам’ять, а також відкрили й освятили меморіальну таблицю на фасаді будинку на вулиці Кастелівка, 16, інформує прес-служба Львівської міськради.

 

На Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67 відбувся молебень на вшанування пам’яті дисидента Івана Геля. Представники ЛОДА, ЛОР і ЛМР запалили лампадки та поклали квіти до його могили.

 

Окрім того, з ініціативи рідних Івана Геля відкрили меморіальну таблицю на фасаді будинку на вул. Кастелівка, 16, в якому він разом з дружиною проживав близько 20 років. Вшанувати дисидента прийшли представники міської і обласної влади, його рідні і друзі, колеги, духовенство і небайдужі містяни.

 

Питанням про розміщення таблиці займалися вже покійний Василь Откович (подав ідею про розміщення таблиці, яка стала дипломною роботою випускника Львівського державного коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. І. Труша), народний депутат Ігор Васюник, депутат ЛМР Роман Грицевич, голова організації «Святий Юр» Валерій Калинюк, отці Церкви святого Юра, а також ЛОДА та ЛМР.

 

Франківська районна адміністрація виділила 30 тис. грн для ремонту фасаду будівлі на вул. Кастелівка, 16, а родина для здійснення ремонту додала ще 23 тис. грн.

17.07.2017