Громадянська мережа «ОПОРА» оцінює вибори 18 грудня в ОТГ на Львівщині, як такі, що частково відповідають законодавству і не повною мірою демократичним виборчим стандартам, заявив аналітик мережі Олександр Неберикут, пише Дивись.Інфо.

 

«Підстав не довіряти цим виборам немає. Але є низка  суттєвих зауважень, які пов’язані з окремими зловживаннями та порушеннями.

 

Переважна більшість кандидатів не подавали проміжних фінансових звітів про витрати з виборчих фондів, а значна частина навіть їх не відкривала, що унеможливило контроль за фінансуванням виборчої кампанії та ставить під сумнів довіру до прозорості фінансування виборчої кампанії та передвиборчої агітації з боку кандидатів», – заявив Олександр Неберикут.

 

За його словами, неприємним сюрпризом для спостерігачів стала робота виборчих комісій.

 

«Деякі виборчі комісії дозували або невчасно оприлюднювали інформацію. Отже, може бути фальсифікація документації, проконтролювати яку спостерігачам не вдалося.

 

У день голосування спостерігачі виокремили типові проблеми: низький рівень кваліфікації членів комісії та перешкоджання роботі офіційних спостерігачів. Це для нас стало сюрпризом, тому що ми вже відвикли від протидії чи перешкоджання нашій роботі», – додав аналітик.

 

Загалом, під час виборів депутатів та голів об’єднаних територіальних громад, які відбулися 18 грудня, спостерігачі від «Опори» виявили 136 інцидентів з ознаками порушення закону, склали 22 акти про факти зловживань та порушень й підготували п’ять скарг.

23.12.2016