Відповідне рішення виніс федеральний суд в Детройті.

 

 

Суддя Марк Ґолдсміт розпорядився припинити перерахунок голосів, відданих на листопадових президентських виборах 2016 року. Таким чином він скасував тимчасову попереднє постанову, яка забороняла владі припиняти ручний перерахунок бюлетенів, ініційований колишнім кандидатом в президенти від Партії зелених Джілл Стайн. Про це пише газета The Detroit News з покликом на рішення суду.

 

Зі слів судді, Стайн не мала права ініціювати перерахунок голосів, оскільки в неї не було реальних шансів у підсумку здобути перемогу. А отже, як зазначив Марк Ґолдсміт, вона не може вважатися «потерпілим кандидатом». Також суддя вважає, що пані Стайн не надала йому достатніх підстав для перевірки поданих голосів.

 

У Мічиґані встигли перерахувати – перш ніж цей процес був зупинений – результати на 20 округах з 83-х. Тепер представники колишнього кандидата Джілл Стайн заявили про намір подати апеляцію на рішення судді Ґолдсміта до Верховного суду Мічиґану.

 

Джілл Стайн, за яку на виборах у цілій країні проголосував лише один відсоток виборців, вимагала перерахунку голосів у штатах Вісконсин, Пенсільванія і Мічиґан, де переможець виборів Дональд Трамп обійшов свою головну суперницю Гілларі Клінтон з мінімальною перевагою. Сам Трамп назвав перерахунок голосів «аферою». Його прихильники вважають, що це марна трата бюджетних грошей.

08.12.2016