6 грудня народився Микола Колесса –патріарх української музики, непересічний композитор, диригент та педагог. З цієї нагоди сьогодні, 6 грудня, о 19.00 у Концертний залі ім. С. Людкевича відбудеться вечір його пам’яті.

 

Народжений у сім’ї видатного фольклориста Філарета Колесси, майбутній композитор із дитинства був оточений не лише мистецтвом, а й палкою пристрастю до українського коріння, яке він перейняв від батьків. Зачарований народними мотивами, Микола Колесса особливо полюбив мелодії карпатського регіону. Його приваблювали архаїчні фольклорні традиції, які збереглися у музиці гуцулів, бойків, лемків, й приносили колосальне натхнення.

 

Згодом це захоплення знайшло вираження у власній творчості музиканта — найвидатніші роботи Колесси  пов’язані саме з народними традиціями, які він з особливою чуттєвістю та гармонією поєднував із західноєвропейськими течіями того часу. Саме це поєднання стало характерним для творчого почерку композитора і було яскраво втілене в його сюїтах «В горах», «Картинки з Гуцульщини», «Дрібнички». А також у вершинній роботі Колесси – оркестрово-хоровому циклі «Лемківське весілля», яке неодноразово називали українською «Карміною бураною».

 

Поряд з карпатським колоритом на концерті прозвучить й унікальна в’язанка українських пісень під назвою «Вулиця». Обробки композицій, зібраних на Стрийщині Філаретом Колессою, дозволять в уяві перенестися на веселі гуляння хлопців і дівчат, які понад сотню років тому збиралися на вечірні посиденьки.

 

Виконуватимуть твори струнний квартет «Фенікс», галицький академічний камерний хор, Василь Яциняк – мистецький керівник, головний диригент, Мар’яна Ферендович – диригент-хормейстер.

06.12.2016