На вулиці великих міст країни вийшли тисячі американців, невдоволених перемогою кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа на президентських виборах.

 

 

Зокрема, у Вашинґтоні велика група людей зібралися біля будівлі Білого дому. Вони тримають транспаранти з гаслами, які засуджують Трампа за расистські, сексистські й ксенофобські висловлювання. Протестувальники кажуть, що мають намір продовжувати боротьбу за свої права – повідомив телеканал CBC.

 

У Лос-Анджелесі багато школярів та студентів утекло зі занять, аби влаштувати демонстрації в кампусах. Сотні представників молоді зібралися у Сіті-холі й вигукували: «Трамп не мій президент!»

 

У Пенсільванії сотні студентів Університету Пітсбурга пройшли маршем вулицями міста, несучи антитрампівські плакати.

 

Аналогічні протести також спостерігалися в штатах Арізона, Айова, Колорадо, Массачусетс, Вашинґтон. У деяких містах студенти-протестувальники блокували дороги, підпалювали сміттєві баки. У поліції заявили, що інформації про заарештованих або постраждалих внаслідокі акцій протестів під цей момент немає.

 

У Нью-Йорку учасники акції протесту пройшли маршем до Трамп-тауера, де, як підозрювали протестувальники, святкував перемогу Дональд Трамп. Вони зізналися, що прагнули висловити своє невдоволення йому у вічі. Перед Трамп-тауером було завчасно поставлено кілька вантажівок з піском, які закривали вхід.

 

Дональд Трамп виграв вибори, які відбулися 8 листопада, і стане 45-м президентом США.

 

І хоча підрахунок голосів ще триває, але його суперниця Гілларі Клінтон вже визнала поразку. З перемогою Трампа привітав також чинний президент США Барак Обама.

 

Перемога Трампа виявилася для багатьох несподіванкою. Прес-секретар Білого дому Джош Ернест визнав, що переважна більшість опитувань громадської думки, які надавали перевагу Клінтон, виявилися хибними.

10.11.2016