Бальцерович: В Україні починається економічне зростання.

Представник президента у Кабінеті міністрів, співголова групи стратегічних радників із підтримки реформ Лєшек Бальцерович закликав Україну не спинятися на шляху реформ і розвинути успіх, котрий вже відбився на низці економічних показників.

 

Про це Бальцерович заявив на брифінґу в Києві, в котрому також брав участь співголова групи Іван Міклош, інформує УНІАН.

 

"Починається економічне зростання, і воно триватиме, якщо будуть продовжуватися реформи і якщо буде підтримка не тільки в уряді, а й насамперед у парламенті", – запевнив Бальцерович.

 

"Завдяки політиці уряду і влади ви змогли уникнути катастрофи. Вам загрожувала катастрофа по бюджету через вихідні дані. Наскільки я пам'ятаю, дефіцит був 10% валового продукту, він знизився на 3%. Звичайно, робота не закінчена, але подивіться на цю різницю", – зазначив співголова групи.

 

Також, за його словами, банківська система перебувала під великою загрозою, однак вдалося зробити дуже важливі кроки щодо стабілізації цього сектору.

 

Пан Бальцерович також озвучив перелік пріоритетних реформ.

 

"Якщо ми говоримо про реформи, мені видається, що є чотири головні цілі, які частково збігаються. По-перше, зміцнення стабільності фінансів, бюджету, банківської системи і в економіці. Це дуже важливо для людей, бо дуже погано, якщо є фіскальна криза", – зазначив колишній польський урядовець.

 

Серед головних напрямів реформ – зміцнення економічного зростання і зміцнення законної держави, що включає реформу судів і прокуратури, а також боротьбу з корупцією. Четвертим напрямом має стати децентралізація.

 

Окрім того, Бальцерович закликав упровадити нові процедури з підготовки бюджету, "щоб він не змінювався п'ятдесят разів на рік", а також побороти монополії, котрі залишилися привілеями олігархів.

 

Колишній словацький урядовець Іван Міклош зробив комплімент попередньому уряду.

 

"За два роки після Майдану було зроблено в реформах більше, ніж за 20 років перед Майданом", – певен співголова дорадчої групи.

 

"З іншого боку треба сказати, що ще треба зробити більше, ніж було зроблено за два минулі роки", – оцінив Міклош.

 

Екс-віце-прем'єр Словаччини наголосив, що проблема реформ – то не їхня інституційна складність, а відсутність політичної волі.

 

"Реформи сьогодні – це більше політична проблема, ніж технічна. Технічно ми знаємо, що треба робити, але дуже важливо мати лідерство реформ і хорошу комунікацію", – наголосив радник.

 

"Найбільша загроза реформ, загроза успішного майбутнього України – це популізм. Популізм не пропонує рішення, він лише хоче використовувати важкі часи для своїх цілей, не для цілей суспільства", – застеріг Міклош.

 

05.05.2016