Нардеп Соловей готує законопроект про заборону міні-ГЕС у Карпатах.

Народний депутат з Івано-Франківщини від БПП «Солідарність» Юрій Соловей заявив, що спільно з екологами готує законопроект про заборону будівництва малих гідроелектростанцій в українських Карпатах, передають Версії.

 

«Виступав і виступаю проти будівництва міні-ГЕСу Карпатах, про що неодноразово заявляв. Адже це може призвести до знищення неповторного рекреаційного потенціалу карпатського регіону», — прокоментував ситуацію з будівництвом міні-ГЕС Юрій Соловей.

 

Нещодавні заяви про нібито протилежну позицію нардепа Юрій Соловей вважає політичною провокацією та замовленням від фінансових груп, яким не вигідна принципова позиція проти міні-ГЕС нардепа від округу, що охоплює гірські райони Прикарпаття (Верховинський, Косівський, Снятинський).

 

«Інформація про те, що нібито закон 2009а, який я не підтримав у ВРУ, має відношення до заборони міні-ГЕС, не відповідає дійсності. Закон стосується створення додаткового навантаження та створення окремого органу, який оцінюватиме вплив на довкілля, і жодного відношення до теми будівництва гірських ГЕСів не має», — сказав він.

 

Натомість, зазначив народний депутат, спільно з українськими екологами він готує законопроект про заборону будівництва міні-ГЕС у Карпатах.

 

«Сьогодні в українській політиці є потужне лобі реалізації проектів, пов'язних з міні-ГЕС у Карпатах. Все тому, що тут замішані великі гроші. Вже сьогодні ці фінансово-політичні групи відчувають опір з боку місцевих громад та їхніх представників, як на місцевому так і на всеукраїнському рівні. Саме тому зараз чиниться тиск та політичні провокації з метою дискредитувати політиків, які принципово проти міні-ГЕС у Карпатах», — розповів Юрій Соловей.

02.12.2015