Кабмін доручив випустити облігації позик – щоб завершити реструктуризацію боргу.

Кабінет Міністрів доручив випустити облігації зовнішніх державних позик 2015 року в межах завершення реструктуризації боргу та його часткового списання.

 

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів за 11 листопада.

 

«Здійснити правочини з державним боргом за державними зовнішніми запозиченнями та ґарантованим державою боргом за зовнішніми кредитами (позиками), обслуговування та погашення яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, шляхом випуску і розміщення (в тому числі додаткових випусків і розміщень) облігацій зовнішніх державних позик України 2015 року та випуску і розміщення (в тому числі додаткових випусків і розміщень) державних деривативів в обмін на наявні боргові зобов'язання держави», – йдеться в документі.

 

Уряд доручив Міністерству фінансів здійснити випуск облігацій та деривативів і передбачати під час складання проекту держбюджету на відповідний рік кошти для погашення та обслуговування облігацій зовнішніх позик і здійснення виплат за деривативами.

 

Міністр Наталія Яресько зазначила, що уряд зробив «важливий фінальний крок» для завершення процесу реструктуризації. Завдяки деривативам кредитори матимуть зиск від нинішньої угоди, «якщо вона дасть підґрунтя для потужного економічного зростання Україні у наступні роки», пояснила вона.

 

«Коли вісім місяців тому ми розпочали переговори з реструктуризації українського боргу, і оголосили про наші завдання у них, в можливість нашого успіху не вірив, здається, ніхто. З одного боку, в нас просто не було коштів на сплату по цих боргах. З іншого — ми мали не просто вмовити кредиторів реструктуризувати наші борги, але й зробити це так, аби досягти одразу трьох важливих, погоджених з МВФ, показників. Всі кредитори одноголосно казали: всіх трьох показників одночасно досягти не можливо. І переговори, дійсно, були вкрай важкими. Але врешті-решт ми це зробили. Ми досягли угоди з реструктуризації з нашими кредиторами, і тим самим змогли зекономити для країни $3 млрд вже зараз, і перенести виплату ще по $8,5 млрд на період після 2018 року», — прокоментувала Яресько.

 

12.11.2015