Опоненти Надала висловлюють сумнів у доцільності проведення голосування 25 жовтня.

Висуванці "Самопомочі", "Народного контролю" і "Громадянської позиції" побоюються фальсифікацій після виявлення 1354 необлікованих бюлетенів для голосування на виборах міського голови.

 

Як повідомляє видання 0352.ua, кандидати на посаду міського голови Тернополя Тарас Пастух ("Самопоміч"), Володимир Бліхар ("Народний контроль"), Петро Ландяк ("Громадянська позиція") та Ігор Вонс (БПП "Солідарність") провели спільну прес-конференцію з приводу викриття у друкарні "Терно-граф" необлікованих бюлетенів та друкарських кліше, що не перебували під охороною. Частина кандидатів висловила сумнів щодо доцільності проведення голосування у Тернополі 25 жовтня через значну, на їхню думку, ймовірність фальсифікацій результатів виборів.

 

"Контрольна комісія міської територіально-виборчої комісії не здійснила контроль за друком. Пластини, на основі яких друкували бюлетені, пробули без контролю з п’ятниці 16 жовтня до 20 жовтня. Ніхто не може сказати, скільки за це час було надруковано бюлетенів. Говорити про об’єктивність виборів за таких умов навряд чи можна", – зауважив Тарас Пастух.

 

Петро Ландяк зазначив, що до кінця середи має вирішити з юристами, чи ініціювати перенесення виборів у місті.

 

"Закон говорить, що результати виборів скасовуються, якщо виявиться, що  було 10% фальсифікованих бюлетенів. А що робити, якщо це буде 9%? Цих дев’яти відсотків цілком достатньо, щоб змінити ситуацію. Політично я проти проведення проти виборів 25 жовтня, бо є ризики, бо можна оті 9% розкинути по округах", – сказав Петро Ландяк.

 

Натомість, Володимир Бліхар заявив, що ЦВК повинна втрутитися у скандал та забезпечити друк нових бюлетенів на іншій друкарні. 

 

Тарас Пастух стверджує також, що члени Тернопільської міської виборчої комісії підписали акт від 16 жовтня про знищення технічного браку, помилково виготовлених бюлетенів та друкарських форм. Водночас, представник комісії заявляє, що за договором з друкарнею їх мали знищити у суботу, 24 жовтня. Натомість, директор друкарні Іван Максимів має інше пояснення. За його словами, представники політичних сил нахабно увірвалися в приміщення друкарні саме тоді, коли там якраз займалися знищенням друкарських форм і поліграфічного браку. 

 

"А вони почали все перекидати вліво вправо, нищити все. Це ж факт, - каже Іван Максимів. - Ніякого зайвого бюлетеня у нас надруковано не було. Те, що ви показали, повинне зберігатися - це оригінал і коректура в трьох контрольних примірниках. Так має бути. А у нас дев'яносто одна виборча дільниця, шановні. І якраз ці бюлетені лежали біля друкарської машини і ми їх збиралися знищити, а ви нам їх не дали знищити. А щодо знищення пластин, то вони вже були знищені методом просверлення. Всі. Але вам цього виявилося замало. Тому ми ще поробили дірки арматурою. Знищення відбулося 20 числа. 16 числа я подзвонив членам міської виборчої комісії, запросив їх, щоб вони знищили пластини. Мені сказали, що член комісії хворий і, мовляв, давайте перенесемо це на понеділок - 19 жовтня. В понеділок ми завезли інші бюлетені депутатів міської ради - була вже пізня година, вже десь 21:00, і тому перенесли все на вівторок. О, так і вийшло, що у вівторок ми почали знищувати ті пластини".

 

Нагадаємо, як повідомляв "Z", у друкарні "Терно-граф" у Тернополі міліціонери вилучили у ніч на середу, 21 жовтня, близько 1800 необлікованих бюлетенів та вісім кліше для їхнього друку.

 

21.10.2015