Прокуратура вважає акціонерів ЛАЗу шахраями.

На її думку, акціонери подавали до судів завідомо неправдиву інформацію, на підставі якої суди скасували рішення про визнання недійсною приватизації ЛАЗу у 2001–2002 рр.

 

Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, акціонери ВАТ "ЛАЗ" вдавалися до шахрайства у судах, подаючи до них завідомо неправдиву інформацію, на підставі якої, за нововиявленими обставинами, було переглянуто і скасовано судові рішення про визнання недійсною приватизації ВАТ "ЛАЗ" у 2001 та 2002 роках. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом заволодіння державним майном та придбання права на таке майно шляхом обману та зловживання довірою.

 

На думку прокуратури, акціонери ВАТ "ЛАЗ" вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), що карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Внаслідок їхніх протиправних дій 70,41% акцій ВАТ «ЛАЗ» вартістю 27,1 млн грн. незаконно вибули з державної власності.

 

Прокуратура області встановила, що згадані акціонери подавали до суду завідомо неправдиві заяви, на підставі яких за нововиявленими обставинами були переглянуті та скасовані судові рішення про визнання недійсними договорів купівлі-продажу пакету акцій ВАТ «ЛАЗ» у 2001 та 2002 роках. Через це 70,41% акцій товариства, які підлягали поверненню державі (в особі Фонду державного майна. — "Z") за вказаними судовими рішеннями, повернуті не були. Досудове розслідування прокуратура доручила здійснити Слідчому управлінню ГУ МВС України у Львівській області.

 

Нагадаємо, що приватизація ВАТ "ЛАЗ" відбулася у 2001–2002 рр. Договори про купівлю-продаж акцій ВАТ "ЛАЗ" були укладені між Фондом державного майна та українсько-російським СП ТОВ "СІЛ-Авто", яке пов'язують з братами Ігорем та Олегом Чуркіними. Приватизацію оскаржували в судах Києва та Львова різні юридичні та фізичні особи.

 

За інформацією "Z", у березні 2010 року Фонд державного майна України звернувся до Київського апеляційного господарського суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Києва та постанови Київського апеляційного господарського суду від 2003 року, за якими договір купівлі-продажу акцій ВАТ "ЛАЗ" між "СІЛ-Авто" і Фондом держмайна був визнаний недійсним. Як виявилося, Деснянський районний суд у грудні 2009 року скасував своє рішення від 2001 року у справі про приватизацію ВАТ "ЛАЗ", яким вона була визнана недійсною, а в лютому 2010 року ухвалив нове рішення, яким відмовив позивачу у задоволенні його вимог щодо визнання приватизації недійсною. Рішення Деснянського районного суду від 2001 року було покладено в основу рішення Господарського суду Києва та постанови Київського апеляційного господарського суду від 2003 року. Як наслідок, Київський апеляційний господарський суд скасував свою постанову від 2003 року і видав нову постанову, в якій відмовився визнати недійсною приватизацію ВАТ "ЛАЗ".

 

Ключових ухвал Деснянського районного суду Києва, датованих 28 грудня 2009 року та 3 лютого 2010 року, в Єдиному державному реєстрі судових рішень немає.

 

26.08.2015