Порошенко з Юнкером підтвердили, що зона вільної торгівлі почне діяти із 2016 року.

Президент України Петро Порошенко та президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підтвердили готовність до започаткування імплементації поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з 1 січня 2016 року.

 

Під час телефонної розмови Порошенко та Юнкер також привітали позитивну динаміку процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом, інформує прес-служба глави держави.

 

Президент повідомив, що згідно з рішенням саміту "Україна-ЄС", що відбувся в Києві у квітні, Україна 17 серпня передала до Європейської комісії фінальний звіт про виконання рекомендацій Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для громадян України та очікує на позитивну рекомендацію щодо запровадження безвізового режиму. У відповідь Жан-Клод Юнкер запевнив, що Європейська Комісія виконає свою частину зобов’язань і на основі оцінки досягнутого Україною прогресу до 15 грудня представить відповідні рекомендації на розгляд держав ЄС.

 

Між тим, 18 серпня президент України підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2015 року "Про додаткові заходи щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським союзом".

 

Згідно з рішенням, Кабінет міністрів зокремає має забезпечити схвалення концепції створення національної системи ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства та затвердження плану заходів щодо її реалізації.

 

Міністерству внутрішніх справ доручають невідкладно забезпечити завершення будівництва та належного облаштування пункту тимчасового розміщення біженців у Яготині (Київська область), а також пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у Мартинівському (Миколаївська область). МВС має організувати роботу з ефективного впровадження Концепції інтегрованого управління кордонами, зокрема поліпшення міжвідомчого співробітництва та обміну даними між правоохоронними органами, вдосконалення методології аналізу ризиків; технічних можливостей доступу до баз даних Інтерполу в пунктах пропуску через державний кордон України.

 

Національному банку України запропонували подбати про додаткові форми державного контролю у сфері обігу електронних грошей в Україні з метою забезпечення ефективної протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

 

Адміністрація Державної прикордонної служби України має організувати із суміжними державами патрулювання державного кордону та контролю у пунктах пропуску.

 

Генеральній прокуратурі України запропонували прискорити роботу щодо забезпечення повноцінного функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

18.08.2015