Міжнародний форум "Галицька кухня"

Міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє»

Міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє» відбудеться у Львові 13-14 березня. Окрім конференційної та дискусійної частин, Форум передбачає проведення Першої українсько-польської гастрономічної дуелі, Ярмарку галицьких продуктів, низки майстер-класів і презентацій, а також Гала-вечері з врученням відзнак Посла галицької кухні.

Львів, 13-14 березня 2013 року

Науково-практична конференція, ярмарок галицьких продуктів, перша післявоєнна українсько-польська гастрономічна дуель – ці та інші заходи відбудуться в рамках Міжнародного форуму «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє». Форум пройде 13-14 березня 2013 року у Львові, в Актовій залі ЛНУ ім. Франка, Музеї ідей та ще на кількох конференційних майданчиках. Організаторами його є Клуб галицької кухні, Історичний факультет ЛНУ ім. І. Франка, Львівський туристичний альянс та Львівська міська рада. Допомагають в організації Музей ідей, Незалежний культурологічний часопис «Ї», «Вінтаж Бутік Готель», «Кумпель Тур», TOP-10 Lviv.

Участь у форумі візьме кілька десятків рестораторів, кухарів, науковців, письменників, журналістів з України та Польщі. Вони не лише виступатимуть із доповідями, але й дискутуватимуть про те, чим на загал є галицька кухня. Адже зараз це питання доволі дискусійне. Чи можна вважати галицьку кухню автономним кулінарним та культурним феноменом, чи є вона частиною української або польської кухні? Чи можна вважати традиційними галицькими стравами наїдки, завезені в українську частину Галичини після 1939 року?Чи може галицька кухня стати аналогом провансальської чи баварської кухні, але на теренах України та Польщі?Якими взагалі є критерії галицької кухні?Ці та інші питання обговорюватимуться під час теоретичної частини конференції. У дискусії, окрім заявлених учасників, зможуть взяти всі охочі. Ті, хто не зможе приїхати до Львова, матимуть можливість стежити за перебігом розмови завдяки онлайн-трансляції.

До Львова завітає найвідоміша авторка кулінарних книг у Польщі Ханна Шимандерська, яку через багатство доробку і великі тиражі порівнюють з українкою Дарією Цвек. 

 

13-14 березня письменниця і професор Польської академії смаку візьме участь у Міжнародному форумі «Галицька кухня: славні традиції велике майбутнє». Пані Шимандерська виголосить доповідь про впливи різних національних кухонь на кулінарію Галичини, виступить експертом під час Першої повоєнної українсько-польської гастрономічної дуелі, а також обговорить можливість видання однієї зі своїх книг українською мовою.

 

Ханна Шимандерська видає кулінарні книги з 1974 року. У її доробку понад 90 книг, у яких поміж рецептами з різних куточків Польщі є й чимало галицьких переписів. Серед них - бестселер «Енциклопедія польської кухні», місце якому знайшлося на полицях не лише у польських господинь, але й у багатьох львівських рестораторів. На цей момент книги Шимандерської розійшлися майже тримільйонним тиражем.

Юрій Винничук на форумі «Галицька кухня» виступить з критичною доповіддю про помилки львівських рестораторів

 

«Борщ без м'яса то є зупа, хлоп без вусів - то є дупа», - каже галицька приказка. Львівський письменник Юрій Винничук припускає, що деякі львівські ресторатори є хлопами без вусів. Вони часто не дотримуються рецептури навіть у добре знайомому будь-якій галицькій господині борщі, можуть подати картопляні крокети з фритюру під виглядом кнедлів або й взагалі переплутати назви абсолютно несхожих між собою страв. Також у дослідника історії Львова є питання і до назв самих закладів громадського харчування. Їх, поміж іншими цікавинками з історії та реалій галицької кухні Юрій Винничук озвучить у своєму виступі на Міжнародному форумі «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє».

Практична ж частина Форуму передбачає проведення Ярмарку галицьких продуктів, який проходитиме 14 березня у дворику Музею Ідей на вулиці Валовій. Попри презентації і продаж продукції від виробників та рестораторів з України та Польщі, тут заплановано спільне приготування однієї з традиційних галицьких страв учасниками. Також відбудеться низка гастрономічних екскурсій і майстер-класів. Кожен обід, кожна вечеря учасників форуму стануть одночасно майстер-класом та презентацією галицьких страв. Зокрема, велику вечерю першого дня організовує ресторан «Вінтаж Бутік Готелю». Власники готелю спільно з шеф-кухарем відтворять давню родинну страву, яку презентуватимуть у подачі haute cuisine (висока кухня).

Ще одним практичним заходом форуму стане Перша українсько-польська гастрономічна дуель, у якій візьмуть участь четверо кухарів – по двоє з Польщі та України. Один кухар з України, один із Польщі прилюдно готуватимуть ту саму першу страву за своїми власними рецептами, потім інша пара кухарів готуватиме другу страву – за тим же принципом. Окрім атракційної складової та пригощання гостей, така дуель дасть можливість зрозуміти, наскільки схожими між собою на цей момент є польський та український варіанти галицької кухні.

Фінальним же акордом Форуму стане Гала-вечеря, під час якої буде вручено перші нагороди Послів галицької кухні – за багаторічну діяльність з популяризації та розвитку галицької гастрономічної культури.

До Форуму буде видано спеціальний випуск Незалежного культурологічного часопису «Ї», присвячений історії галицької кухні. За матеріалами ж конференції окремий вісник планує видати Історичний факультет ЛНУ ім. Франка.

Міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє» - лише один із проектів, який реалізовуватиметься в рамках програми розвитку галицької кухні. Найближчими роками Клуб галицької кухні планує організувати у Львові та інших містах Галичини також низку майстер-класів, конференцій, гастрономічних фестивалів, сформувати бібліотеку галицької кухні (як онлайн, так і офлайн), створити інтернет-портал,який стане майданчиком для знайомства, дискусій і налагодження співпраці між рестораторами, виробниками продукції, науковцями, журналістами тощо.

Програма

13 березня

 07:00 - 08:30 - Сніданок.

 09:00 - 10:00 - Реєстрація учасників.

 10:00 - 13:00 – Виступи істориків, культурологів, популяризаторів. Обговорення. Брифінг. Актова зала Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 13:30 - 15:00 - Обід. Майстер-клас, презентація в ресторані «Кумпель».

 15:00 - 16:00 - Екскурсійна прогулянка.

 16:15 - 19:00 - Перша післявоєнна українсько-польська гастрономічна дуель. Дискусія. Телевізійна зйомка. Дворик Палацу Любомирських (пл. Ринок, 10)

 20:00 - 23:00 – Інтеграційна вечеря з презентацією давньої сімейної страви від ресторану «Вінтаж Бутік Готель» (вул. Сербська, 11). Презентація Міжнародного клубу галицької кухні.

 

 14 березня

 07:00 - 08:30 - Сніданок. Майстер-клас.

 09:30 -12:30 – Виступи практиків. Обговорення. «Леополіс-хол», проспект Свободи, 27, 4-ий поверх.

 13:00 - 14:00 – Обід і майстер-клас від компанії «ЕкоТатко» в Музеї ідей (вул. Валова, 18)

 14:30 - 17:00 – Спільне приготування галицької страви учасниками форуму. Дворик Музею ідей (вул. Валова, 18).

 17:30 - 18:30 - Прес-конференція за результатами Форуму.

 20:00 – Гала-Вечеря. Нагородження перших Послів галицької кухні.

 

Ярмарок галицьких продуктів (дворик Музею ідей, вул. Валова)

Ярмарок триватиме з 12:00 до 19:00, 14 березня – з 12:00 до 18:00.

 

 13 березня

 12:00 – 19:00 виставка-продаж екологічних ендемічних продуктів, майстер-класи, презентації

 17:00 – 19:00 концерт автентичної галицької музики

 

14 березня

 12:00 – 14:00 - виставка-продаж екологічних ендемічних продуктів, майстер-класи, презентації

 13:00 – 14-00 обід і майстер-клас для учасників Форуму

 14:30 - 17:00 – Спільне приготування галицької страви учасниками форуму.

вул. Університетська 1ЛНУ ім. І. Франка Срд, 03/13/2013 - 10:00

До теми