«Після любові до Бога й родини повинна бути любов до свого українського народу й Батьківщини. Зі своїм народом та Батьківщиною ти зв’язаний не тільки спільною вірою, що її вважаємо найбільшим добром, і святим обрядом, яким дорожимо, – але ще і спільною мовою та звичаями. І тією землицею святою, на якій разом проживаємо… І цілою віковою минувшиною, і спільною українською кров’ю, і спільним добром, і спільною майбутністю… І спільним бажанням та потребами, і спільними терпіннями і злиднями». Так писав на початку XX століття предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, митрополит Галицький та Архиєпископ Львівський Андрей Шептицький.
У неділю, 3 листопада, о 17.00 Музей митрополита Андрея Шептицького (вул. Кривоноса, 1) сердечно запрошує на музично-поетичний вечір з циклу «Музичні вечори в Музеї митрополита Андрея», присвячений пам’яті Митрополита, великого просвітителя і мецената. У концерті беруть участь актори Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької народна артистка України Олександра Бонковська та заслужений діяч мистецтв України Юрій Чеков, а також Струнний Квартет Львівської Національної Філармонії ім. М. Скорика «ФЕНІКС» (Phoenix String Quartet) у складі: Микола Гав’юк – скрипка, Петро Тітяєв – скрипка, Вадим Педорич – альт, Денис Литвиненко – віолончель.
Олександра Бонковська навчалась в учбово-театральній студії підготовки акторських кадрів при театрі імені Марії Заньковецької (1976-1978) у викладачів Олексія Миколайовича Ріпка, Любові Яківни Каганової, Алли Григорівни Бабенко (багаторічна наставниця актриси). Випускниця Львівськоого національного університету імені Івана Франка факультету журналістики (1979 – 1985). Брала участь у численних театральних фестивалях, серед яких: Міжнародний театральний фестиваль «Мелихівська весна», вистава «Вітрогонка» А. Чехова, режисер Алла Бабенко (2004), Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», місто Чернігів, вистави «Вітрогонка» А. Чехова, «Жіночі ігри» Р. Феденьова, режисер Алла Бабенко. На фестивалі «Золоті оплески Буковини» у Чернівцях актриса отримала диплом «Найкраща жіноча роль другого плану» за роль Бланки у виставі «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашека, Я. Баліка.
Юрій Чеков – випускник Львівського державного музичного інституту імені Миколи Лисенка (вокальний факультет, акторське відділення, курс народного артиста України Богдана Козака) та Львівського державного культурно-освітнього училища (режисерський факультет). Член Національної спілки театральних діячів України та творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Нагороджений почесною грамотою Львівської ОДА (2008 ), подякою Голови Львівської ОДА (2010 ), подяками Донецького міськгого голови (2008, 2010, 2011), грамотою Національного центру театрального мисецтва ім. Леся Курбаса (2008 ).
Струнний Квартет Львівської Національної Філармонії ім. М. Скорика, також відомий світовій публіці, як «ФЕНІКС» (Phoenix String Quartet) – це чоловічий камерно-інструментальний ансамбль, який займає одне з провідних місць у сучасному мистецькому житті України. Квартет був створений у 2008 році у Львові ( Україна ) зусиллями талановитих та енергійних музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів. За час існування, колектив досяг величезних творчих успіхів, проявивши високий професіоналізм та яскраву ансамблеву самобутність, що сприяло незмінному успіху у публіки. Репертуар колективу вирізняється багатством та різноманітністю. Він охоплює в себе широкий спектр світової класики, а також найкращі взірці сучасної музики. Також квартет активно популяризує відому вітчизняну академічну, фолькову та раніше втрачену і несправедливо забуту українську музику. Квартет «Фенікс» часто
долучається до різноманітних мультикультурних проєктів, благодійних заходів та інтернаціональних фестивалів (США, Японія, Швейцарія, Польща, Німеччина, Італія, Естонія та ін.). Біографія квартету пронизана невтомним пошуком нових творчих шляхів, форм та рішень, які б змогли розширити репертуарні та виконавські можливості камерного ансамблю. Варто звернути увагу на численні виступи Квартету на заходах та перформансах, які виходять за рамки “стандартних” академічних концертів. Концертні програми «Феніксу» вирізняються строкатою новизною та стрімкою свіжістю звучання, неодмінно викликають шквал емоцій та почуттів у публіки та кожного наступного виконання підкорюють усе нові серця слухачів.