Старт Фестивалю-Премії «ГРА»

VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»: прийом заявок відкрито

Ми продовжуємо жити, працювати і ГРАти в умовах війни, яка триває вже 10 років. Це можливо тільки завдяки нашим відважним Збройним силам України, відчайдушним волонтерам та численній кількості українців та іноземців, яким небайдуже майбутнє України. Міжнародне журі V Фестивалю-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)), яке не побоялося торік приїхати в Україну, було вражене високим професіоналізмом українських театральних колективів, технічністю, емоційною потужністю та талантом наших акторів і режисерів, художників і драматургів, як мужньо українці працюють в умовах тяжкої війни. Та найбільше їх здивувало, що український театр нині як ніколи є важливим для глядача.

 

Головна мета Фестивалю-Премії – формування Бажаємо всім ГРАвцям 2024 року успіхів та перемоги!та зміцнення єдиного українського театрального ком’юніті, визначення провідних тенденцій українського театру. А в умовах повномасштабної війни «GRA» – це не тільки відзначення вистав та їхніх творців, це ще й свідчення того, що український театр, незважаючи на всі перепони, продовжує розвиватися і плідно працювати.

 

Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновником і організатором Фестивалю-Премії, оголосила про старт VI «GRA» за підсумками минулого календарного року (прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2023 р.).

 

 

Подавати заявки на участь можуть професійні театральні колективи усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо), а також громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії лише одну з прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

 

Зважаючи на російську військову агресію і те, що офіційна російська культура є донором цієї агресії, не приймаються заявки, якими до участі у Фестивалі-Премії висуваються вистави, створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни.

 

Переможці будуть визначатися у семи загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу; За найкращу виставу для дітей; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм та За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни. Та у шести індивідуальних номінаціях: За найкращу жіночу роль; За найкращу чоловічу роль; За найкращу режисерську роботу; За найкращу сценографію; За найкраще хореографічне рішення вистави; За найкраще музичне рішення вистави.

 

Прийом заявок триватиме до 15 березня 2024 року (зразок) на мейл fest@nstdu.com.ua. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2024 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2024 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному (-их) Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2024 р. – друга половина листопада.

*У графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

 

Докладніше про Фестиваль-Премію та умови участі на сайті.

 

 

10.02.2024