У Карпатах зацвіла червона рута.

 

 

На Чорногірському та Мармароському хребтах Карпатських гір масово розквітли карпатські рододендрони, які у народі ще називають червона рута, когітник, чорногривник, бердулян, бердуляк, збурник, машкара та омеґа, – повідомляють у Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Пік цвітіння припадає на середину червня та триває близько двох тижнів. 

 

Рододендрон східнокарпатський – це вічнозелений чагарник родини вересових, поширений на Балканах та у Карпатах. Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик, який на високогірних полонинах рясно зацвітає у червні. 

 

В Україні рододендрон росте на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни та ялівцю на висоті 1600–2050 м. За цвітінням чагарнику можна спостерігати у Ґорґанах, на Свидовці (у масиві Близниці), Чорногорі та Мармаросах.

 

Крім лікарських властивостей, рослина має чудодійну силу – принаймні так вважають місцеві жителі. Люди розповідають, що якщо дівчина подарує червону руту легіню, той закохається назавжди і не розлюбить її ніколи. Втім, рослина занесена до Червоної книги України як рідкісна, зривати її не можна, за це передбачено штраф – 57 грн за одну квітку.

 

Вважається, що саме про цю червону руту написав свою легендарну пісню культовий український композитор Володимир Івасюк.

 

 

21.06.2022