Короткий метр у Франківську

У вересні в Асортиментній кімнаті  в Івано-Франківську відбудуться кінопокази Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів  4:3.  Іншими фестивальними просторами стануть Палац Потоцьких та на територія Котельно-зварювального 63 заводу.

 

 

Фестиваль короткого метру 4:3  – це пілотна версія локальних фестивалів, ініційована Олександром Гойсаном у партнерстві з проектним простором Асортиментна кімната, Франківською Кіно-комісією та СУК (“Сучасне українське кіно”). Фестиваль відбудеться 23-26 вересня . Окрім показів він охопить серію публічних подій - зустрічей, дискусій та воркшопів від українських режисерів та акторів. На фестивалі будуть показані стрічки, відзняті лише у форматі 4:3.

 

До конкурсної програми фестивалю долучено журі, яке обиратиме переможців в українському та міжнародному конкурсі. У складі журі –  режисерка Марина Врода, актор Іван Бліндар та режисер Філіп Сотниченко.

 

У програмі фестивалю, окрім щоденних показів короткометражних фільмів, заплановано акторський воркшоп від акторки Соломії Кирилової (24-26 вересня), акторський воркшоп від Івана Бліндара (26 вересня), зустріч з режисеркою Мариною Вродою (25 вересня) та дискусія про співвідношення сторін в кіно, яку проведуть режисер Ярема Малащук, Марина Врода та Філіп Сотниченко (26 вересня).

 

 

Відкриватиме фестиваль показ фільму “Холодна війна” режисера Павла Павліковського, який відбудеться на Палаці Потоцьких 23 вересня о 19:00.

 

Усі події та покази є безкоштовними.

 

Склад журі:

 

Іван Бліндар. Народився, живе та працює в Івано-Франківську. Навчався на театральному відділенні Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету, спеціальність - актор драматичного театру.

Вже 10 років працює в трупі Франківського драмтеатру, також має декілька ролей в кіно. Дебют: головна роль у короткому метрі Аркадія Непиталюка «Кров‘янка», який здобув «Приз національного конкурсу» (кінофестиваль Молодість) та був номінований у 6 категоріях на здобуття національної кінопремії української кіноакадемії «Золота дзиґа».

Вибрана фільмографія: «Кров‘янка» (2016), «Коли падають дерева» (2018), «Сквот 32» (2019), «Я, Побєда і Берлін» (2022, у виробництві).

 

Марина Врода. Марина навчалась в університеті ім. Карпенка-Карого на спеціальності режисура художнього кіно (майстерня Михайла Іллєнка та Валерія Сивака).

Після закінчення університету працювала з Сергієм Лозницею. Була асистентом з масовки та асистентом по роботі з непрофесійними акторами на зйомках фільму «Щастя моє».

В 2008 році її студентські короткометражні фільми були відзначені перемогами та участю в міжнародних кінофестивлях Західної та Східної Европи.

2011 році короткометражний фільм «Крос» переміг у головному конкурсі Каннського кінофестивалю. Марина Врода отримала нагороду Short Film Palme d’Or.

Також, була учасницею резиденції в Парижі “Cité Internationale des Arts”(2013) та “Berlinale Talent Campus” в Берліні (2010).

Наразі, Марина живе на два міста - Берлін та Київ, завершує Магістратуру в Університеті Бабельсберг Конрад Вольф, що в Потсдамі та працює над повнометражним фільмом "Степне" у ко-продукції України, Німеччини та Польщі.

Фільмографія: «Равлики» (2014), «Крос» (2011), «Дощ» (2007), «Клятва» (2008), «Сімейний портрет» (2009), «Пінгвін» (2015).

 

Філіп Сотниченко. У 2016 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Є співзасновником громадської організації «СУК» (Сучасне Українське Кіно). Його короткометражний фільм "Син" (2015) був обраний до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Клермон-Феррані, виграв приз FIPRESCI на Одеському МКФ та приз "Найкращий український фільм" на Міжнародному кінофестивалі Wiz-Art. Його інший короткометражний фільм "Цвях" (2016) став Найкращим короткометражним фільмом Одеського МКФ та Найкращим студентським документальним фільмом Міжнародного кінофестивалю в Пярну. А короткометражний фільм "Технічна перерва" (2017) виборов нагороду на кінофестивалі класу "А" (Tallinn Black Nights Film Festival) в Естонії. Зараз Філіп Сотниченко працює над своїм повнометражним дебютом –  фільмом "Ля Палісіада".

 

Організатори та партнери: 

 

"Сучасне Українське Кіно" (акронім - СУК) –  організація, створена для популяризації сучасного українського кіно в Україні та за її межами. Об'єднання також займається пошуком та підтримкою нових імен у вітчизняному кінопроцесі. З цією метою «СУК» проводить ряд навчальних програм, кіноогляди сучасних українських фільмів та організовує зустрічі авторів фільмів з аудиторією.

 

Франківська Кінокомісія –  це громадська організація, що створена для сприяння розвитку кіновиробництва в регіоні, популяризації локацій на міжнародному та вітчизняному кіно-ринках.

22.09.2021