122 сезон Львівської опери  

 

12 серпня Львівська національна опера розпочинає сезон 2021/2022 рр. Традиційно його розпочне урочистий концерт на площі перед театром, де артисти опери пройдуть по червоній доріжці, а для слухачів відбудеться концерт із найвідомішими «хітами» оперного мистецтва. Диригуватиме керівник музичної частини Іван Чередніченко. Початок о 16:00.

 

Із репертуаром театру у серпні, а це – опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Лис Микита» І. Небесного, «Тоска» Дж. Пуччіні, балет «Лебедине озеро» П. Чайковського та концерти Української музики і «Верді-Гала», можна ознайомитися на сайті театру,

 

 

20 серпня

 

Уперше сучасну українську оперу транслюватимуть на увесь світ на сайті Opera Vision

 

До 30-ої річниці Незалежності України, вперше сучасну українську оперу, а саме фолькоперу-балет «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, транслюватиме сайт Opera Vision.

 

На цьому сайті, що діє під патронатом Міжнародної асоціації «Opera Europa» та програми Європейського союзу «Креативна Європа», транслюються онлайн найновіші постановки провідних оперних театрів 17-ти європейських країн. І українська опера буде представлена на сайті вперше!

 

Трансляція вистави відбуватиметься у вільному доступі, починаючи з 20 серпня о 19:00, із доступними українськими та англійськими субтитрами.

 

 

Новітня прем’єра феєрії «Коли цвіте папороть» Є. Станковича відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. Та до того часу феєрія пережила десятиліття забуття, будучи забороненою радянською владою, як яскраво національний модерний твір, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала і сучасну хореографію.

 

Безкоштовна трансляція на сайті Opera Vision.

 

 

23 серпня

 

Концерт-дійство «Народження Незалежності» на площі перед Львівською національною оперою

 

«Народження Незалежності» – це концерт-дійство, що відбудеться напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня о 20:30 на площі перед Львівською національною оперою, і пропонуватиме глядачам унікальний формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу, вуличного театру.

 

Історія Незалежності України буде концептуально осмислена через дві відомі композиції – феєрію «Коли цвіте папороть» Є. Станковича – твір, що був під забороною радянської влади і десятиліттями виборював право на існування, та початковий номер кантати «Карміна Бурана» К. Орфа – як символу європейського контексту становлення української нації. Між їх виконанням відбудеться вулична вистава «Сни за Кобзарем» за поезією Тараса Шевченка у виконанні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння».

 

 

Виконавцями музичної частини дійства стануть понад 200 осіб: хор та оркестр Львівської національної опери, Галицький академічний камерний хор, Львівський муніципальний хор «Гомін», Капела бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих. Постановники: св. п. Ярослав Федоришин та Василь Вовкун. Диригенти – Мирон Юсипович і Юрій Бервецький.

 

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду та КредоБанку.

 

Дійство також транслюватиметься онлайн. Вхід вільний (за наявності вхідних запрошень, які можна отримати у касі театру).

 

26 серпня

 

Концерт-Відкриття фестивалю LvivMozArt

 

26 серпня о 19:00 на сцені Львівської національної опери відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виступлять хор та оркестр Львівської національної опери, солісти театру – тенор Михайло Малафій і бас Володимир Шинкаренко, а також запрошені виконавці – сопрано Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, зірковий контртенор Костянтин Деррі. У програмі – твори Вольфганга Амадея (батька) й Франца Ксавера (сина) Моцартів, та їхнього сучасника, українського композитора Дмитра Бортнянського. Трансляція концерту буде здійснена стрімінговим телебаченням MEGOGO.

 

 

 

27 серпня

 

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка

 

Саме 27 серпня виповнюється 165 років від дня народження видатного українського письменника, поета і громадського діяча Івана Франка. У цей день Львівська національна опера спільно з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка (Домом Франка) влаштують Урочисту академію. Також до цієї дати 29 серпня буде приурочено показ двох вистав опери для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, яка була написана за поемою-казкою Івана Франка, а її прем’єра відбулася у лютому 2020 року.

 

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка – вхід за запрошеннями

 

 

11, 12, 16, 17 вересня

 

Прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» Д. Бортнянського

 

Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна та найграндіозніша оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці  від дня народження композитора).

 

Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили до репертуару національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери (театру, що є в авангарді сучасних оперних постановок), та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів і диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл».

 

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, а запрошеними виконавцями стануть власники унікальних високих чоловічих голосів – контртенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.  

 

У рамках прем’єри відбудуться також концерти камерної та хорової музики Дмитра Бортнянського, зустріч-дискусія з постановниками, лекції від музикознавців, завдяки яким глядачі повністю заглибляться в історію створення опер «Алкід» та «Сокіл», дізнаються про українську музичну культуру ХVIII століття тощо. Наявність опер Бортнянського в постійному репертуарі Львівської національної опери дозволить якнайширшому колу слухачів – як і українцям, так і чужоземцям, пізнати класичну спадщину української музики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.08.2021