Натхненні театром

Львівська національна опера відкрила виставку художніх творів студентів Львівської національної академії мистецтв, натхненних театром.

 

 

 

З ініціативи Львівської національної опери та Львівської національної академії мистецтв, у рамках святкування 120-річчя з дня відкриття театру, у Львівські опері відбулося відкриття виставки художніх робіт студентів спеціальності «Монументальний живопис».

 

 

У коридорі першого балкону Львівської національної опери представлено близько двох десятків робіт 11 молодих авторів, здійснених у техніці живопису, графіки, фотографії тощо. Для студентів – це перша у творчому житті виставка, здійснена поза межами навчального закладу. Вона триватиме у театрі кілька місяців.

 

 

 

«Сьогодні ми, по суті, робимо останній акорд в 120-річчі оперного театру, який залишиться в історії і буде зафіксований разом з вами. Ви залишитися в біографії театру, тому мені видається – це велика, радісна, історична подія!», – привітав молодих художників генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.

 

 

На відкритті виставки художник Володимир Одрехівський, ректор Львівської національної академії мистецтв відзначив: «Ви маєте виняткову честь представляти свої роботи у театрі – у центрі Європи, де співала Соломія Крушельницька, де співали співаки найвищого світового рівня. Всі разом ми творимо і прагнемо створювати щось високодуховне, і це найцінніше, що є у цьому житті. Бо все народжується з любові, кожен з нас народився з любові, і ми пробуємо свою душу вилити у свої твори».

 

 

Обидві інституції – Львівська національна опера та Львівська національна академія мистецтв – планують подальшу співпрацю, яку мають намір зафіксувати у меморандумі.

 

Підготовка актуального  проєкту тривала кілька місяців: студенти другого та четвертого курсів Львівської національної академії мистецтв отримали унікальну нагоду ознайомитися із архітектурою будівлі театру зблизька, потрапили за лаштунки і переглянули прем’єру балету «Створення світу» А. Петрова.

 

 

 

Знаково, що у цей час у Львівській національній опері представлена виставка оригінальних ескізів та макетів українського художника та сценографа Євгена Лисика (1930-1991), присвячена 90-річчю митця, декорації якого належать до золотого фонду театру. Більше про масштаби особистості Лисика та його живописні традиції студенти дізналися із екскурсу професора Любомира Медвідя, народного художника України.

 

 

Свої найяскравіші враження від краси оформлення інтер'єру театру, а також рефлексії від перегляду поновленого балету «Створення світу» студенти Діана Драбик, Діана Пастушак, Іван Степків, Леся Ковальчишин, Марія Гринюх, Аліса Дема, Софія Конопелькіна, Катерина Покора, Олександра Островерхова, Вікторія Мащенко зафіксували на полотнах, які нині представлені у театрі.

 

 

Про зміст своїх робіт солоді художники розповіли так:

 

Іван Степків, студент II-го курсу: «Мене надихнули стіни театру, які бачили епохи, режими, події, людей і їх історії та драми».

 

 

Марія Гринюх, студентка IV-го курсу: «Своєю роботою "human" я хочу передати зв'язок людини і театру, адже театр – це про людину, а ти – людина. Це відображення нашого реального життя. Він з'являється тому, що ми живемо».

 

 

Аліса Дема, студентка II-го курсу: «Я зобразила зустріч Адама і Єви. Мене дуже вразила харизма артистів, те як вони яскраво передали ці емоції».

 

 

Фото: Руслан Литвин

24.12.2020