Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на відкриття виставки сучасної скульптури Володимира Одрехівського «Присутність», яке відбудеться 16 травня 2025 року о 16:00 у головній будівлі на проспекті Свободи, 20. Виставка триватиме до 15 червня 2025 року.
Виставку сучасної скульптури Володимира Одрехівського «ПРИСУТНІСТЬ» формують три взаємопов’язані цикли: «Цвіт», «Час» і «Співзвучність». Перші два – роботи останніх трьох років, третій – ретельно вибрані твори попередніх періодів.
Скульптурні композиції – інспірації на основі мотивів людської постаті, рослинного світу, абстрактних форм – це пластичні символи, образи-метафори, якими автор запитує про сутність і природу речей, про міру нашої активності та присутності в сім’ї, родині, праці й суспільстві. Митець зосереджує увагу на усвідомленні належності кожного до неосяжно великого, до того, що існує вічно, причетності кожного до рідної землі, роду, свого часу.
Скульптуру виконано у бронзі різноманітних кольорів і відтінків. Можна спостерегти тонко опрацьовані поверхні тонованого чи полірованого блискучого металу, виразні фактурні форми, суголосні відповідній концептуально-емоційній тональності.
Володимир Одрехівський реалізував понад 60 проєктів у галузі публічної скульптури в Україні та за кордоном. Його творчість не раз висвітлювала українська й міжнародна преса (понад 130 публікацій в Україні та близько 50 у Франції).
Довідка:
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького – одна з найвизначніших скарбниць національної культури та мистецтва в Україні. Понад 175-тисячне зібрання НМЛ ім. А. Шептицького віддзеркалює еволюцію української художньої культури впродовж девʼяти століть. Предметом особливої гордості є найбагатша у світі збірка українського сакрального мистецтва XII–XVIII століть, найбільш вартісна в якій – колекція творів іконопису XIV–XVIII століть (понад 4 000 од.).
Музейний заклад постав у 1905 році як Церковний музей – приватна фундація митрополита Галицького Андрея (графа) Шептицького. У плині швидкого розвитку фундації та зростання збірок під орудою І. Свєнціцького – першого директора музею (1905–1952) і відомого науковця в галузях славістики, історії мистецтва, книгознавства – офіційну назву інституції було змінено на «Національний музей у Львові» (1911).
Відтак 13 грудня 1913 року відбулося святкове відкриття першої музейної експозиції, під час якого фундатор урочистим актом проголосив передання музею в дар українському народові.
У грудні 2005 року з нагоди 100-ліття від часу створення музей набув статус національного й імʼя Засновника.
12.05.2025