ситуація

В Україні, можливо, проявилися технології, поки що унікальні для світу, але феномен далеко не новий. Не мусите про світ журитися, бо він сам став настільки смішним, що вже нема з кого сміятися
Львів 17.04.19
Чудовий палац, який колись став місцем впровадження найновіших технічних винаходів, тепер на межі цілковитої руйнації. Однак врятувати споруду ще можна. Відео з циклу "Пам'ятки Галичини".
Львівщина 12.04.19
Бронзовий шолом, вік якого три (!) тисячі років і який походить з земель сучасної Галичини, «чорні археологи» продали з відомого інтернет-аукціону.
Галичина 09.04.19
У Львові знищили більшість історичних аптек, які належали до родзинок міста та були пам'яттю про його славну історію. Чи можна зберегти бодай ті кілька, які ще залишилися?
Львів 05.04.19
Збудована у 1912 році за проектом Івана Левинського споруда милує око. В ній так багато рис, притаманних стилеві видатного архітектора, які ми впізнаємо у будівлях рідного йому Львова. Споруда зазнала чимало, однак від 1992 року повернута греко-католицькій громаді, відновлена і служить сакральним цілям. Відео №18 з циклу "Пам'ятки Галичини".
Перемишль 29.03.19
Шукаємо людину з прямими пропорціями у кімнаті з кривими дзеркалами. Ми тепер обираємо не шлях розвитку, а намагаємося зрозуміти, хто з наших кандидатів має прийнятний вигляд...
Львів 27.03.19
Помилково вважати, що сутність людини – індивід. Сутність людини – залежна істота. І немає жодних способів цього уникнути. Підхід до життя, у якому на першому місці я сам, дуже дієво руйнує людей, ізолює їх, поглиблює негативний наратив про старіння-вмирання і безвихідь.
Львів 26.03.19
Скільки саме українців поїхало до Боснії за час переселення – точно невідомо. Але у деяких місцевостях мігрантів з Галичини було більше, ніж місцевого люду. Як вони живуть тепер?
Козарац (Боснія) 22.03.19
115 років тому у Львові відкрили оновлений залізничний вокзал. Нині ж на площі перед будівлею триває великий ремонт – чекаємо серйозних змін
Львів 21.03.19
Зведений у 1634 році як оборонна фортеця, Золочівський замок став королівською резиденцією Яна Собеського. За Австрії і за совєтів тут була тюрма. Потім ПТУ. Лише у 80-их роках минулого сторіччя замок став музеєм. Його реставрація триває й досі.
Львівщина 15.03.19

штуkа

©Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Синтез міфу, comedia-dell’arte, психоаналізу, фарсу, кічу в постмодерністській оперній концепції Міхаеля Штрума розбиває криве дзеркало сприйняття оперної традиції і пропонує з його уламків скласти наново картину театрального світу. Адже актуальність історичного, культурного та соціального впливу театру ще ніхто не відміняв.
Львів 18.04.19
Олексій Паляничка
рецензія: Ще однією цікавою метафорою у виставі є час:  якого вбивають, який помер, який зупинився. Але сама по собі ця тема не розкривається, а лише ретранслює іншу тему – божевілля, як відображення реального світу, де живе головна героїня.
Львів 17.04.19
Юлія Хомчин
Інституція: Чимало викликів стоїть перед ІСК, викликів позірно простих – комунікаційних, аби об’єднувати небайдужих і сприяти синергії й втіленню виявів різних ідей різних людей. Аби за кілька років до Львова знову почали приїздити не лише на пиво та каву.
Львів 15.04.19
Богдан Пастух
незабутні: Його проза вкрай трагічна, це оповідь стиснутого рукою Долі серця, що не витримує, чує свій кінець і бодай перед ним хоче виговоритися, наче на сповіді ― тихо, дібраними словами, короткими реченнями, щоби тільки суть, тільки важливе, без прикрас. Та в цій стисненій до болю лапідарності і прозирає вся краса його вміло дібраних слів.
Львів 11.04.19
Тимофій Гаврилів
мемуари: Говорімо зараз, щоб не було запізно. Робімо вчасно, бо потім 1) не до цього, 2) годі надолужити і неможливо виправити; 3) коштує незрівнянно більше зусиль і ресурсів, з-поміж яких найголовніший – життя людини. На тлі історії воно – сміховинно коротке, саме тому заслуговує на більшу увагу і пошанівок.
Львів 08.04.19
Богдан Пастух
переклади: Це твір, сюжет якого розгортається наче на краю прірви, у ньому щосекунди відчувається присутність смерті та великої пристрасті. Ці два провідники, що вводять людину в справжнє життя, сплітаються тут у жаский вузол, розплутати який береться автор. Та він завжди посміхається собі у вус, наче Бог, бавиться зі своїми героями, підкидаючи їм випробування.
Львів 05.04.19
Катерина Міхаліцина
переклади: Берґмана більше цікавила мистецька правда, а не сувора реалістичність. Твердження, вирази й образи активно кочують поміж його приватними нотатками, художньою та автобіографічною прозою, які ніби перетікають одна в одну. Берґманові книжки, які за останній рік побачили світ українською, народилися на острові Форьо.
Львів 04.04.19
Аделіна Єфіменко
режисерська опера: Тіло Жанни Д’Арк не було спалене на вогнищі. На сцені театру An der Wien її рятує Йоганна «з майбутнього», наша сучасниця – звичайна дівчина-підліток, у чиєму житті   реальність і містика існують поруч. Глядачі стають свідками подій у призмі Science-Fiction: у постановці йдеться про наші спільні шанси на майбутнє. 
Відень 03.04.19
Галина Канарська
Портрет: Не мріяла бути театрознавцем, але щоби підтримати чоловіка, активно увійшла в київське театральне життя та почала працювати в журналі «Український театр». Хоча про театр вони ніколи з Сергієм Данченком не розмовляли.
Львів 30.03.19
Мирон Юсипович
ОПЕРА: У Львові 2021 року планують влаштувати фестиваль опер Ваґнера, а до постановки тетралогії «Перстень Нібелунга» хочуть залучити інші театри України.
Львів 27.03.19

минуле

Костянтин КУРИЛИШИН
Суспільно-політичне, економічне, культурне життя Галичини 1905–1909 рр. за публікаціями часопису «Діло»
17.04.19 : періодика
Орест Авдикович
Література для гурманів: есей незаслужено незнаного нині Ореста Авдиковича зі збірки «Нетлї» 1900 року
06.04.19 : НашаКласика
Юлія Овсяник
Нині виповнюється 60 років з дня смерті блаженного Миколая Чарнецького, монаха, професора, мученика
02.04.19 : блаженний
Мар'ян ХОМЯК
Бюджети єврейської ґміни дають можливість фрагментарно ознайомитись з деякими особливостями їхнього соціально-економічного життя
30.03.19 : Судова Вишня
Юрій САЛИГА
Цей місяць протягом історії був багатим на визначальні для України події. Тож, дай нам, Боже мудрості не змарнувати цей березень
26.03.19 : березень
Любов Волошин
Художник, який мислив і творив у руслі актуальних ідей тогочасного світового мистецтва, свою першу виставку міг влаштувати лиш на 73-му році життя
25.03.19 : маестро
Ольга Кобилянська
На чергові роковини Ольги Кобилянської нагадуємо її автобіоґрафію, написану на 64 році життя, за 15 років до смерті
21.03.19 : класики
Мар'ян ХОМЯК
Нотатки до кримінальної хроніки Мостищини кінця ХІХ – першої третини ХХ століття
15.03.19 : кримінал
Юрій Шевельов
На 75 роковини смерті нашого видатного мовознавця Василя Сімовича некролог Юрія Шевельова
13.03.19 : in memoriam
Нікодем Щиґловські
Коротка історія-нагадування про відновлення незалежності Литовської Республіки, акт про яке було проголошено 11 березня 1990 року.
11.03.19 : Литва
Євген ЛАНЮК:
Cкільки б сучасна людина не “виносила за дужки” основоположні цінності, вона далі продовжує жити в “священній країні”, яка незримо присутня
20.04.19: Нотр-Дам
Юрій Андрухович:
А, може, не все так однозначно? Може, десь додається, а десь і віднімається? І гру ще не зіграно? І взагалі ніяка це не гра?
19.04.19: вибoри
Тарас Прохасько:
Мінімум матерії, максимум інформації. Від якої направду залежить успішне буття матерії
18.04.19: наратив
Юрій Винничук:
Телевізор з холодильником перемогли книжку. Вони її й поховають
17.04.19: причини
Юрко ПРОХАСЬКО:
Бажання критикувати владу є спробою дістати сексуальне задоволення від неї за допомогою метонімійних стосунків близькості
16.04.19: психоаналіз
Андрій Бондар:
Перемагають нові методи роботи з клієнтом – технологічні та цинічні. Усе, як книжка пише
15.04.19: клієнтура
Максим Сущук:
Комунікаційні мости руйнуються, непорозуміння зростає, аргументовані коментарі перетворюються на емоційні випади. Суспільство поляризується
15.04.19: EQ
Юрій Винничук:
Мойсей вивів свій люд з неволі, але чимало просилося назад в рабство. Бо там їм було затишно і спокійно. Як в Совєтському Союзі
14.04.19: оточення
Василь МАХНО:
ось він кружляє шукаючи здобич: над тимчасовим обвітреним домом над тимчасовим нашим          життям
13.04.19: поезія
Юрій Андрухович:
Наголосувати цього коміка виявиться значно легше, ніж потім позбутися.
12.04.19: СтопКомік
Тарас Прохасько:
Саме тим людина пізнається, що в слушну мить вона сміється… Без сумніву, визначальним поняттям у цьому твердженні є слушність.
11.04.19: екзистенція
Андрій ЛЮБКА:
В другому турі мій критерій вибору простий – геть від Москви. Можливо, хтось має інші пріоритети, але мої – саме такі.
10.04.19: вибір
Євген ЛАНЮК:
Від фарсу знов до трагедії — один крок. І теперішній фарс може бути інтермедією перед новим її актом.
09.04.19: електоральне
Софія АНДРУХОВИЧ:
Багатьох тримала віра. Вони відганяли тривогу, знову і знову пригадуючи одне одному, що пливуть до омріяного краю.
08.04.19: Аґнон
Олександр Ірванець:
А давайте обміняємось телефонами. Я наберу вас через півроку і скажу у вухо “Хто угодно тіко не Порошенко”
06.04.19: електорат
Юрій Андрухович:
Після епохального "винесення за дужки" стало ясно: проект Зе є нічим іншим, як софт-версією старої Партії реґіонів
05.04.19: СтопКомік
Тарас Прохасько:
Вибори показали, що мейнстрімовою тенденцією є російськомовна споживацька поп-культуральна країна
04.04.19: дисиденти
Юрій Винничук:
Країна спочатку заціпеніла і заплющила очі, відтак розплющила очі, вщипнула себе за теє-то, як його, і остаточно прокинулася
03.04.19: крихіткаЦахес
Євген ЛАНЮК:
Поки Зеленський мовчить, він водночас є усім і нічим — колективним образом Голобородька, успішно зітканим із очікувань та ілюзій
02.04.19: симулякр
Тимофій Гаврилів:
Скільки б грошей не впомповували в Південний Схід України, хоч яку безпеку і мир ґарантували, цього було би явно не досить
01.04.19: електоральне
Андрій Бондар:
Якщо один все життя сміявся з усіх інших, тепер усі інші почнуть сміятися з нього. Чи ставши «королем», він перестане бути «блазнем»?
01.04.19: НавітьЯкщо
о. Юзеф Тішнер:
Може си стати, шо чьоловік обіп’єтси свободов, єк їковс горівков. І свобода футко в сваволю перебаранчєєтси
31.03.19: фільозофія
Василь МАХНО:
Ключі диких гусей, що летіти паралельно лінії горизонту при заході сонця, виглядали двома тремтливими лініями, які зашнуровували день і ніч.
30.03.19: американське
Юрій Андрухович:
Ще раз поміркуймо над мотивами. Негативна мотивація передусім. Думаймо!
29.03.19: електоральне
Тарас Прохасько:
У виборах є багато спільного зі сповіддю. Обираючи, ми на короткий момент стаємо тими, хто гріхи вислуховує, приймає і призначає покуту
28.03.19: сповідь
Юрій Винничук:
Рівень нашої гуманітарної науки часто такий низький, що інколи взагалі не має стосунку до науки.
27.03.19: Юркевич
Андрій ЛЮБКА:
Всі чомусь вважали, що вона – найбільша популістка, але з’явився кандидат, що переплюнув її в цьому.
26.03.19: конкуренти
Устина Стефанчук:
Вона сказала, що я повинна прожити своє життя так, щоб показати, що галицька українська інтелігенція не вимерла.
25.03.19: ідентичність
Андрій Бондар:
За Зе голосує російський інтелігент. Він насамперед російський, і вже потім – інтелігент.
24.03.19: реванш
Іза ХРУСЛІНСЬКА:
Коли думаю про Україну, яку знаю і порівнюю з тією, що в польському наративі, приходить це визначення: моя Україна
24.03.19: погляд
Олександр Каплун:
У страшному сні не уявлялося, що через 17 років ставитимемо питання закономірності існування нашого мученицького народу
23.03.19: ґенерацiя
Юрій Андрухович:
Пам'яті Валера Бондара, видатного художника і запеклого українця
22.03.19: in memoriam
Тарас Прохасько:
Страх нікуди не подівся. Він живе у дітях. Хоч мотивацій мало – безпека, господарність, самовираження. І кожен сподівається іншого ліпшого
21.03.19: систематика
Лідія Коська:
Лаудація з нагоди 110 років з дня знаменного народження у Львові поета й афориста світової слави
20.03.19: лаудація
Юрій Винничук:
Все, що відбувається в Україні – наш тяжкий історичний спадок, в якому перемогла ідеологія не аристократії, а посполитих
19.03.19: траєкторія
Андрій Бондар:
Кожен падає по-різному, але занепадають усі разом. Ситуацію рятують праведники, але всі ми знаємо, що останній з них помер кілька років тому
18.03.19: рівень
о. Юзеф Тішнер:
Ци ни було би гаразд, єкби була рівність і всі урєдували? А Платон на то: – Єкої то дурного з мудрим рівнєти?
17.03.19: фільозофія
Василь МАХНО:
Колись терпкий смак талліннського лікеру зігрівав наші молоді шлунки – і це уважалося щастям. Тепер слухати Пярта – також щастя.
16.03.19: час
Тимофій Гаврилів:
Якщо вірити Сепіру-Уорфу, досить замінити одне слово на інше, і завтра ми прокинемося в новій країні. Але слова, хоч як їх змінювали і викреслювали, нікуди не зникали.
15.03.19: есей
Анна Домбровська:
75-ті роковини пацифікації Сагрині. Анна Домбровська поіменно читає на цвинтарі імена всіх 606 замордованих. Вони переслати бути цифрою
14.03.19: Сагринь
Олександр МОТИЛЬ:
Цілком правдоподібна розмова професора Ратґерського університету з російським президентом в барі Нью-Йорка.
13.03.19: гумореска
Андрій ЛЮБКА:
Нам російські шовіністи намагаються впарити, що слід забути про українську мову, поки не здолаємо корупції. А до тих пір – хай усе буде по-рускі.
13.03.19: шовінізм
Юрій Винничук:
«Гіпс і Швелєр нікого не випускали, а як хтось дуже рвався, то спочатку падав охляп на підлогу і витирав кров з писка». Уривок нового роману
12.03.19: фраґмент
Андрій Бондар:
Нашу державу може не просто людина з телевізора, а людина, яку цей постколоніальний телевізор створив і пустив в життя
11.03.19: пост-електоральне
Олександр Ірванець:
Публіцисти люблять писати про Росію: там, мовляв, "телевізор переміг холодильника". А у нас?
09.03.19: tv
Юрій Андрухович:
Смертельно скучили за Союзом, виявляється, навіть ті, хто народився вже після його розпаду. Як завжди цього дня, він повертається
08.03.19: 8.03
Тарас Прохасько:
Лишега любив говорити, підбираючи слово за словом. Врешті я зрозумів, як пливе його думка. Досить увійти, і тебе несе
07.03.19: свідчення
Юрій Винничук:
На ланах Фейсбуку повно дурних селепків, які на термін «галицька літературна мова» вибухають гнівом, не тямлячи, про що це
06.03.19: купюрологія
Михайло Зарічний:
Мало слів замало.           Потрібно слів багато, Щоб багатьма словами           нічого не сказати
05.03.19: нотатки
Євген ЛАНЮК:
Три правди різні, але при цьому нерозривно пов'язані, жодну правду неможливо реалізувати без двох інших
04.03.19: вибір