Різдвяна шопка у Львові

ситуація

Проблема з епідемією полягає не в тому, що на нас напав якийсь неймовірний вірус. Проблема в ілюзії контролю, яку ми отримали.
Львів 01.04.20
Авторці фільму вдалося вловити спокійний ритм і красу внутрішнього і зовнішнього світу Тараса Прохаська. Дивіться ці 43 хвилини спокою і рівноваги.
Делятин 24.03.20
Одна з найкращих пам'яток пізнього Ренесансу у Львові, збудована 1615 року. Її вдалося зняти не лише з висоти, а й усередині.
Львів 23.03.20
Добра пора згадати слова незабутнього Блаженнішого Любомира кардинала Гузара: «Працюймо так, ніби все залежить від нас; молімося так, ніби все залежить від Бога».
Львів 18.03.20
Внутрішнє розуміння цінностей, що їх вважають європейськими, в українців є, але воно зовсім не підкріплене діями
Львів 17.03.20
Як виглядає столиця Галичини в часі загрози поширення Covid-19. ФОТОРЕПОРТАЖ
Львів 16.03.20
Я не є ворожбитом чи ясновидцем, але мені очевидно, що на стратегічній шкалі ситуація для самого Путіна стає щораз гіршою і щораз небезпечнішою.
Львів 13.03.20
Вона стала не просто популяризаторкою імені Андрея Шептицького. Вона сама його нагадувала – адаптувала стиль його поведінки, думання...
Львів 11.03.20
Цифрова культура навряд чи є основною причиною сучасної кризи демократії, тому що турбулентність демократії насамперед корелюється з кризою демократичних інститутів у глобальному вимірі.
Львів 10.03.20

штуkа

Богдан Мисюга
митець: Процес професійного оцифровування та аналізу творчого спадку Євгена Лисика триває. Від 16 по 22 березня генеральний директор Львівської опери Василь Вовкун, спільно із родиною майстра та академіком Любомиром Медвідем, організував фотофіксацію усіх вцілілих театральних завіс художника.
Львів 03.04.20
Роман Чабаранок
ОПЕРА: Приємним було те, що всі люди вільно спілкуються на чотирьох-п’яти мовах і могли без проблем допомогти розібратися із будь-яким лібрето. Це найбільша відмінність між Львівським оперним театром і Ліонським. Що ж до архітектури, то наш набагато красивіший!
Ліон/Львів 02.04.20
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Неможливо забути той сонячний день, проведений у Ліоні, те відчуття радості, що протягом двох місяців напередодні поїздки мотивувала готуватися до оперного фестивалю, котрий відкривав прекрасні шанси для українських співаків.
Ліон 01.04.20
Олена Апчел
постдрама: У нас ще немає тієї легкості, щоб дозволити собі бути некрасивими і, перш за все, вразливими. Більшістю методів і технік постдраматичного театру вони не володіли. Я проводила їм класи та тренінги. До прикладу, естетика «нової щирості». Це коли ти виходиш на метапозицію: не зображаєш життя, а насправді його проживаєш, спостерігаєш за своїм говорінням та діями, саморефлексуєш з приводу свого говоріння. Коли ти стаєш обережним, чутливим до миті «тут і тепер», а твоя свідомість переплітається з питаннями, які бентежать світ.
Львів 31.03.20
Аделіна Єфіменко
історична опера: Вільно трактований історичний сюжет демонструє небезпеку поразки дипломатії перед організованою злочинністю, маніпуляцією масами, грою на почуттях героїзму на ґрунті релігійного і національного екстремізму.
Женева 27.03.20
   Маріанна Челецька
митець: У доробку сценариста Ґверри – майже сотня кіноісторій, які стали надбанням нового італійського кінематографа, однак головний сценарій, що розповідає про долю людства, став жертвою тоталітарного режиму радянської системи у 70-х роках ХХ ст.
Львів 26.03.20
Ярослав Підгора-Гвяздовський
кіно: Фільми, серіали, мультфільми, кліпи, інсталяції та інші відеовитребеньки вимогливих і вибагливих візуалістів – тепер відкритий простір для одночасного і всеохопного погляду змушеного до ізоляції користувача інтернету.
Київ 22.03.20
Анастасія Канарська
театр: Нашарування кіно й театру, пластики, тонкого психологізму ̶ й усе це під незмінною батутою батька, деміурга цього дійства, який коментує, розставляє акценти, задає ритм, є діджеєм на цьому острові краси та декадансу.
Варшава 23.03.20
Марта Кузій-Андрущак
академічна музика: Ми одночасно отримали нещоденну можливість жити в феноменальний час, у якому всі нараз відчуваємо житейське ritardando/сповільнення, де перехід в sostenuto/стримання є невідворотним. За мить і синкопи почнуться, і несподівані акценти вигулькнуть, і увагу нашу привернуть інші голоси й теми… – цікаво ж, ну!
Львів 20.03.20
Дарина Скринник-Миська
контемпорарі: Наша взаємодія з реальністю передбачає її освоєння і вписування у досвід для того, щоб мати можливість залишити позаду і рухатися далі. Цю роботу здійснює мистецтво: між зображенням рани у мистецтві та реальною існує дистанція умовності, проте чутливість до такого зображення у час війни загострюється.
Львів 19.03.20

минуле

Микола Рябчук
Олександр Гриценко (†3.04.2020). Нам його бракуватиме. І вранішня кава багато кому із нас іще довго гірчитиме.
03.04.20 : in memoriam
Роман РЕВАКОВИЧ
Вчора відійшов у вічність Кшиштоф Пендерецький – один із найбільш вагомих та всесвітньовідомих музичних творців XX та XXI століть. З його смертю замикається в Польщі епоха музичних титанів, серед яких Він – найбільш яскравий та колоритний, з творами у всіх музичних жанрах.
30.03.20 : in memoriam
Євген Нахлік
Якось так склалося, що композитор Іван Левицький і театральний критик Іван Левицький в нашій історіографії існували окремо: як ім'я і псевдонім. Відтепер не будуть
30.03.20 : деміфологізація
Дмитро ПОЛЮХОВИЧ
На більшості ренесансних мап Європи присутня колосальних розмірів водойма – величезне озеро Амадока. Сьогодні від цієї водойми й сліду нема. Чому?
26.03.20
Ілько ЛЕМКО
До 50-річчя виходу у світ альбому «Band Of Gypsys»
25.03.20 : 1970
Мар'ян ХОМЯК
«Щоденник державного в'язня с.п. ксьондза Вінцентія Буковського, плебана», судововишнянський епізод (1848 рік)
20.03.20 : Судова Вишня
Юрій Андрухович
Я живу в споконвіку підозрюваній і зневажуваній частині світу. Ця частина світу називається Галичиною. Це моя територія, це я сам, але в мене немає іншого виходу, як тільки боронити цей шматок, ці клапті, що розлазяться навсібіч
13.03.20 : постмодерн
Ілько ЛЕМКО
Нещастя пожеж, повеней, війн і епідемій часто огортали Львів, але вимучені львів’яни знаходили міцну опору у вірі в Боже Провидіння, і ця віра давала їм сили йти на нові битви з катаклізмами…
12.03.20 : львівське
Яким Ярема
Одна з перших психологічних розвідок про творчість поета, про прояви та джерела його уяви
10.03.20 : психольоґія
Олександр Вітолін
Минуло 45 років з дня смерті легендарного героя визвольних змагань Романа Дашкевича – патрона українських артилеристів
01.03.20 : люде
Юрій Андрухович:
Маска вам не поможе, але не смійте виходити з дому без маски. Забудьте про обійми, але не дивуйтеся, що вас немає кому поховати
03.04.20: вірус
Тарас Прохасько:
Історія є не тим, що було, а тим, що про неї написано. Отож надійним персональним виходом з кризи є власна хроніка.
02.04.20: палп-фікшн
Юрій Винничук:
Інколи з'являється ідея зробити новий переклад Швейка. Відчуваю, що він стане дещо hubenej
01.04.20: переклади
Олександр Ірванець:
Вірилося, що народ знає правду й обирає вірний шлях. Сьогодні ця віра не те щоб зникла зовсім, але добряче похитнулася
31.03.20: міліони
Андрій Бондар:
Найлегше піти шляхом антиутопій або звичайних тоталітарних методів, вже призабутих у нашій частині світу, а найважче знайти підстави для нового гуманізму і соціяльного оптимізму
30.03.20: випрозорення
Ілько ЛЕМКО:
А Україна, вражена вірусами й метастазами «доброзичливого братнього народу», й далі стоїть собі на краю своєї могили.
27.03.20: метастази
Тарас Прохасько:
Все, що є тепер, невдовзі перетвориться на спогади, в яких болю не буде, бо досвід є не втратою, а придбою.
26.03.20: абсурд
Юрій Винничук:
Можемо на тривалий час попрощатися з багатьма творами української повоєнної класики, бо в правонаступників, як кажуть в Галичині, клямка впала.
25.03.20: спадкоємці
Юстина Добуш:
Коли вмирають не коали і не від терактів, ми не маємо механізмів співчуття. Не знаємо, що робити, як небезпека невидима, не знаємо, ким бути, коли цього не знає ніхто навкруги.
25.03.20: пустота
Андрій ЛЮБКА:
Українська культура повертається в свій найприродніший стан – катакомбний, стан хронічного недофінансування і без надії таки сподівання: у цьому стані вона – як риба у воді.
24.03.20: вічний ковід
Олександр БОЙЧЕНКО:
Неможливо ні демократизувати, ні європеїзувати те, чого нема
23.03.20: дискусія
Юрко Кох:
На що чекаємо, пані й панове? Настає "коронний" шанс для наших рідних "вишуканих" львівських бидляків навіки припинити плювати на рідну Галицьку Землю
22.03.20: футуризм
Василь МАХНО:
з прохання чашу мимо пронести бо в’їхавши у місто на ослиці всі брами позамикано й світи.
21.03.20: поезія
Тарас Прохасько:
Загроза тероризму почала давати збій. За новими розкладами терористами стають усі
19.03.20: гіперконтроль
Юрій Винничук:
Виліз я зі свого затишного барлогу на горішні Винники. Всі красиві дівчата були в масках. Їхні очі світилися, пускали бісики і вбирали в себе сонце...
18.03.20: карантин
Мирослав МАРИНОВИЧ:
На блокування доступу до протестних майданів суспільство має креативно винайти інші форми масової солідарності
17.03.20: момент істини
Мирослав Трофимук:
Одержуючи достатньо вільного часу в час карантину, ми все одно не використовуватимемо його, щоб оглянути уважно наш «життєвий простір» 
17.03.20: грека
Андрій Бондар:
У кожній небезпеці криється шанс вийти з неї сильнішим. Біда навчить. Тож нехай вчить. Вибору все одно немає
16.03.20: карантин
Люба-Параскевія СТРИНАДЮК:
Малою я зажила слави пофостача – людини, що йде з кимось в дорогу заради самої дороги, абикуди, лиш би йти.
15.03.20: мандри
Олександр БОЙЧЕНКО:
Відкритий лист до Юрка Андруховича з нагоди його першого 60-ліття: легше написати правду, ніж вальнути її усно
13.03.20: 60
Петро МІДЯНКА:
Юрій Андрухович, як його знамениті попередники Чубай і Лишега, продовжив нашу літературну євроінтеграцію, не декларуючи її прямолінійно.
13.03.20: ювiлейне
Тарас Прохасько:
Серед усіх моделей організації життєвого простору нема звабливішої від тої, що пропонує Андрухович. Візіонер, містифікатор, стоїк, деміург, соверен.
12.03.20: деміург
Юрій Винничук:
Про те, що Тарас був теж гульвісою, говорити не можна. Тобто можна, але тихо.
11.03.20: вікове
Андрій ЛЮБКА:
Виявляється, не тільки ми вміємо «профукати все». За кілька років Польща стала ідеальним прикладом того, що будь-які реформи й успіхи не є незворотними. 
10.03.20: контрреформація
Роман Лехнюк:
Бути варварами біля воріт цивілізації з ознаками занепаду має і свої переваги.
09.03.20: цивілізаційне
Ілько ЛЕМКО:
Некомпетентність влади зашкалює. Але ж хіба Зеленський на посаді президента – особа більш ганебна, неприйнятна і парадоксальна, аніж, наприклад, Янукович?
08.03.20: плебейство
Юстина Добуш:
Завжди десь збоку мають бути вони – забичені рагулі, фанатики греко-католицизму, сепаратисти, лицемірні й дволикі, взагалі просто найгірші люди на землі – галичани
06.03.20: іншування
Тарас Прохасько:
Якщо доля – це спосіб контакту мікрокосмосу із макро, якщо активним способом контакту є стояння і ходіння, то самою долею, її посланцями, є капці
05.03.20: опора
Юрій Винничук:
Недавно взнали, що роман Мушкетика приліпили О.Гончару. Однак кумедніше, коли позичає текст сам письменник
04.03.20: плагіат
Назарій Заноз:
Потрібен масовий привабливий міт, міський україноцентричний міт, котрий замінить старі совіцькі парадигми й лекала
03.03.20: міт
Олександр Ірванець:
Тож хто він, наш Нульовий Пацієнт? Сам президент? Депутати з 8-9 класами освіти? Чи академік-історик, який має звання в Російській академії наук?
02.03.20: вірус
Юрій Винничук:
Зміна російського дискурсу з тези про три братні народи на «єдіний народ» доволі тривожна.
28.02.20: сусіди
Тарас Прохасько:
Щоби мати більше часу, треба вміти його марнувати. Щоби могти слухати, що хтось каже, і могти сказати то, що хтось почує
27.02.20: ludi
Роман КЕЧУР:
Психоаналіз, нейрофізіологія і мистецтво: пошук трансформацій через творчість, уяву, віру. І що старіші ми стаємо, то важливіше це для нас.
26.02.20: сутнісне
Андрій ЛЮБКА:
Попри напруженість моменту, на Майдані були світлі, добрі люди. Там не було страшно, а якщо й було, то все одно людина почувалася в безпеці, бо була серед своїх.
25.02.20: генотип
Олександр БОЙЧЕНКО:
Трапляються сповнені оптимізму хвилини, коли мариться, що спадкоємці здобутої ціною крові загиблих свободи, виявляться гідними жертви.
24.02.20: камюнівське
Василь МАХНО:
пів-імперії скосить заразна миш і тонке повітря його зими як папір для ножа і ножиць
23.02.20: поезія
Ілько ЛЕМКО:
Попереджати Зеленського, що його можуть «шльопнути» на нулику, – це злочин, а говорити про те, що майданівці вбивали своїх же побратимів, – це нормальна річ
22.02.20: ТВ
Костянтин Москалець:
Гордість людини полягає не в кількості лайків, а в здатності залишатися людяною попри всі нелюдські речі довкола.
21.02.20: людяність
Тарас Прохасько:
Хлоп'яча манорія настільки глибоко влізла у спинний мозок, що все було наповнене духом і тонкою мудрістю великого бою
20.02.20: хлоп'ячість
Юрій Винничук:
Це прізвище часто вигулькує в суперечках з поляками, коли нам тицяють Бандеру і Шухевича. Тоді ми відразу: а у вас Дмовський!
19.02.20: антисемітизм
Євген ЛАНЮК:
Усі події і персонажі — вигадані. Усі збіги з Україною, Росією та міжнародною спільнотою — випадкові.
18.02.20: репліка
Тимофій Гаврилів:
Коли на безпековій конференції Країну,              в якій президент є президент, Сервірують, як гарячі ковбаски,  То щось не так зі світом.
17.02.20: мюнхени
Андрій Бондар:
Чи не стала антропологія, як і колись ботаніка, наукою про «механічні автомати», приклеєні до своїх смартфонів
17.02.20: антропологiя
Тарас Добко:
 Три хвилі сексуальної революції та парадокс ґендерної рівності, стала людська ідентичність та плинні можливості нової дійсності
14.02.20: нейтральність
Тарас Прохасько:
Смерть наступила миттєво. Не сказати, що було якось зле. Але розливові цілковитої згоди перешкоджала одна загата
13.02.20: еврика
Юрій Винничук:
Без України Московія – штучно висаджене дерево з відрубаним коренем. Їй треба звідкись тягнути живлющі соки, творити міф про свою прадавність
12.02.20: ім'я
Андрій ЛЮБКА:
Музика вкорінюється у нашу (під)свідомість настільки глибоко, що завиграшки переносить через роки і відстані, відтворює запахи й пейзажі, душевні стани й емоції
11.02.20: музикa
Олександр БОЙЧЕНКО:
Перемога щирості над здоровим глуздом. Щирості неандертальця, неспроможного побачити у своїй голові, чим промовлене слово відрізняється від доконаної дії, а ворожа агресія – від подарунків
10.02.20: паралелі
Тимофій Гаврилів:
Російській інвазії в Україну передувала і супроводжувала її мова ненависті, спроба зобразити Україну державою-невдахою, а українців – фашистами
09.02.20: оксюморон