стовбурові клітини

Попри те, що дослідження американських і китайських науковців є контроверсійним з етичного погляду, воно спонукає до важливих здогадок у галузях еволюції та біології розвитку.
25.04.21 | | Наука
Японські вчені отримали дозвіл лікувати людей з серцевими захворюваннями клітинами, які одержали за допомогою революційної техніки програмування.
31.05.18 | | Наука
Одним з персонажів давньогрецьких міфів була химера, моторошний нащадок Тифона і Єхидни.  Уява стародовніх еллінів малювала її як чудовисько з головою лева, тілом кози та хвостом змії. Вергілій в «Енеїді» помістив її біля воріт Аїду, а з епосу відомо, що її вбив герой Беллерофонт, вразивши стрілою з лука.  
19.01.16 | |
Дві нещодавні публікації в Nature знову піднімають тему скандалу 2014 р. Тоді вчені під керівництвом японського центру «RIKEN» стверджували, що простими стимулами можуть перетворити нормальні клітини на так звані STAP-клітини. Але сенсацію швидко спростували: після того, як іншим науковцям не вдалося відтворити дослідження, виринули різні невідповідності.    
24.09.15 | |
Дослідники з Ізраїлю та США створили в пробірці людські гоноцити (первинні статеві клітини, які згодом перетворюються на сперматозоїди або яйцеклітини) з клітин шкіри. Досягнення є великим кроком вперед у лікуванні неплідності, який, щоправда, збурює суперечки й наукового, й етичного характеру. Апробована технологія потенційно дозволить зачинати дитину двом чоловікам (!).  
Кембриджські науковці зуміли успішно «перезапустити» плюрипотентні стовбурові клітини людини, «повернувши» їх у розвитку до початкової стадії: на ній клітини перебувають у зародку, якому 7-9 днів. На думку вчених, ці «первинні» стовбурові клітини (яких донедавна не вдавалося отримати в лабораторних умовах) можуть служити відправною точкою для біологічного формування людини.
Скандал навколо двох японських експериментів, які досліджували процес становлення специфічних стовбурових клітин, загострюється. 16 червня на прес-конференції Яманасівського університету експерт з клонування Теругіко Вакаяма заявив: генетичний аналіз встановив, що STAP-клітини, про які йдеться в сумнозвісному досідженні  Гаруко Обоката, дійсно стовбурові та належать до того ж мишачого штаму, з яким працювала вчена. Проте вони не належать її піддослідним тваринам.  
26.06.14 | Японія |
Регенеративна медицина – концепція відновлення старої напівзруйнованої тканини й підтримання життєдіяльності організму при частковій відмові органів – вельми приваблива. У зв’язку з цим чимало зусиль докладали, щоб створити й вирощувати так звані плюрипотентні стовбурові клітини: за відповідної стимуляції вони здатні перетворюватись у клітини будь-якого іншого типу. Отже, їх можуть застосовувати при всіх різновидах відновлення. Плюрипотентні клітини, які раніше добували з ембріонів, тепер можна отримати за стандартною методикою з клітин організму (наприклад, клітин шкіри).